امروزه با توجه به استفاده ی روز افزون از اینترنت و اینکه بیش از 46 میلیون نفر از ایرانیان از اینترنت استفاده می کنند، نمی توان از بازاریابی و عرضه ی خدمات در جامعه ی بزرگ اینترنت چشم پوشی کرد. یک وب سایت برای شما یک فروشگاه یا دفتر آنلاین است که هزینه ی راه اندازی بسیار ناچیزی در مقایسه با هزینه ی راه اندازی یک فروشگاه و یا دفتر کار واقعی دارد، و این در حالی است که وب سایت شما بدون تعطیلی 24 ساعته برای شما فعال است. از سوی دیگر هزینه ی تبلیغات در اینترنت بسیار کمتر از هزینه ی تبلیغات تلویزیونی و. .. می باشد. در نتیجه استفاده از این تکنولوژی به معنی بدست آوردن سهم قابل توجهی از بازار با هزینه ای اندک و مزایای بسیار است.

هزینه ی طراحی وب سایت شامل موارد زیر است:

  • هزینه ی ثبت دامنه، که آدرس وب سایت شما روی اینترنت را مشخص می کند مثلا zefa.ir که به پسوند دامنه مثل com, .ir. و... بستگی دارد.
  • هزینه ی میزبانی وب، یعنی فضایی روی اینترنت که وب سایت شما (صفحات وب ، پایگاه داده، ایمیل و...) روی آن نگهداری می شود. و به حجم وب سایت شما و کیفیت خدمات آن بستگی دارد.
  • هزینه ی برنامه نویسی و طراحی وب سایت شما

توجه داشته باشید که تمام موارد فوق را باید از شرکت های معتبر و شناخته شده تهیه نمایید. عدم توجه و دقت در انتخاب این موارد، می تواند خسارت های جبران ناپذیری برای تجارت شما بوجود آورد.

بله، شما هم می توانید از قالب های آماده ی زیفا استفاده کنید که کاملا استاندارد و به روز طراحی شده اند، و هم می توانید سفارش طراحی قالب اختصاصی خود را بدهید و ما ظاهر وب سایت شما را دقیقا مشابه سفارشتان طراحی خواهیم کرد.

وب سایت و پرتال هر دو از طریق آدرس اینترنتی URL دستیابی می شوند. تفاوت آن ها در نحوه ی ساماندهی اطلاعات و محتوای آن هاست. پرتال اطلاعات عمومی را به بازدیدکنندگانش ارائه می دهد، که از منابع و نویسندگان متفاوتی کسب شده اند. اگر وب سایت اطلاعاتش را از منابع مختلف و مستقلی کسب کند، می تواند یک پرتال هم باشد. برخی از تفاوت های وب سایت و پرتال در ادامه ذکر شده اند :

  1. احراز هویت : در پرتال امکان log-in وجود دارد، و کاربر با وارد کردن اطلاعات شخصی مثل نام کاربری و کلمه ی عبور وارد پرتال می شود، مثل gmail.com ولی برای ورود به وب سایت نیازی به احراز هویت نیست مثل google.com
  2. شخصی سازی : در پرتال اطلاعات مشخص و طبقه بندی شده ای ارائه می شود، مثلا برای چک کردن ایمیل ها با وارد کردن نام کاربری و کلمه ی عبور می توانید ایمیل های خود را مشاهده کنید، و نیازی به جستجو در میان سایر ایمیل ها برای یافتن ایمیل خود ندارید. ولی در وب سایت محتوا کلیست و برای همه ی کاربران ایجاد شده است، و در صورت نیاز یک کاربر به اطلاعات مشخص باید آن را در سایت جستجو کند.
  3. سفارشی کردن : در پرتال اطلاعات مورد نظر شما نمایش داده، و طبقه بندی می شوند، ولی در وب سایت اطلاعات کلیست و برای کلیه کاربران تهیه شده است، می توان اطلاعات را جستجو کرد ولی امکان مرتب سازی وجود ندارد.

در زیفا طراحی یک وب سایت ساده و متوسط نهایتا دو هفته بعد از تحویل کامل مطالب توسط مشتری انجام، و به صورت آزمایشی راه اندازی می شود و پس از بررسی و رفع اشکالات احتمالی، روی سرور بارگذاری می شود. در مورد سایت هایی با امکانات پیچیده و یا پروژه های بزرگ و صفحات زیاد، پس از بررسی کامل نیازهای مشتری و امکانات درخواستی، طبق توافق با مشتری، زمانبندی انجام می گیرد، و پروژه اجرا می شود.

صفحات وب استاتیک یا ایستا توسط کدهای html ساخته می شوند. در این صفحات امکان ارتباط با پایگاه داده و تعامل با کاربر وجود ندارد و در نتیجه قیمت ارزان تری دارند. ایجاد تغییرات در این گونه وب سایت ها نیاز به دانش طراحی وب دارد، در نتیجه تغییرات باید توسط طراح وب انجام شوند، پس هزینه ی بروزرسانی این گونه سایت ها بالاتر است. وب سایت های استاتیک برای معرفی خدمات و نمایش اطلاعاتی که کمتر نیاز به بروز رسانی دارند مناسب هستند.

وب سایت های داینامیک یا پویا قابلیت های بسیار بیشتری دارند و در آن ها امکان تعامل با کاربر و استفاده از پایگاه داده وجود دارد، در نتیجه، طراحی این گونه سایت ها هزینه ی بیشتری دارد. برای بسیاری از تغییرات از قبیل حذف و اضافه کردن متن و تغییر تصاویر و... از پنل مدیریتی استفاده می شود و نیاز به دانش طراحی وب ندارد، در نتیجه هزینه ی بروزرسانی این گونه سایت ها صفر و یا بسیار اندک است. از طرفی بروزرسانی مداوم وب سایت باعث بهبود رتبه ی آن در موتورهای جستجو می شود، و کاربران شما فعال بودن سایتتان را احساس می کنند. این گونه وب سایت ها برای کاربردهایی که نیاز به تعامل با کاربر و استفاده از پایگاه داده و همچنین تغییرات مداوم دارند مناسب هستند.

بله شما می توانید سرور میزبانی کننده ی وب سایت خود را انتخاب کنید، و وب سایت های طراحی شده توسط زیفا قابل راه اندازی روی هر سروری که امکانات فنی مورد نیاز را داشته باشد، هستند.

زیفا متعهد است تا هر زمان که مشتریان از وبسایت ها و خدمات این مجموعه استفاده می نمایند، به صورت کاملا رایگان از آن ها پشتیبانی نماید. در صورت نیاز مشتری به توسعه ی وب سایت توسعه یافته توسط زیفا، پس از بررسی سفارش، برنامه زمانی و هزینه برآورد شده، به مشتری ارائه می شوند، و درصورت توافق، سفارش انجام می شود. در صورت نیاز به تغییرات جزئی در وب سایت، تغییرات لازم را به صورت رایگان انجام خواهیم داد.

یافتن یک شرکت حرفه ای و معتبر در امر طراحی وب سایت امری بسیار مهم است، زیرا طراحی وب سایت کار کم اهمیت و ساده ای نیست. طراحی حرفه ای وب سایت شما می تواند موجب ترقی کسب و کار شما شود.

  1. ابتدا سابقه ی کاری و میزان رضایت مشتریان فعلی و قبلی شرکت را از خدمات رسانی شرکت بررسی کنید و نمونه کارهای شرکت را ملاحظه نمایید. توجه داشته باشید یک شرکت حرفه ای باید پس از ساخت وب سایت، خدمات پشتیبانی مناسبی برای وب سایت ارائه دهد، در غیر این صورت وب سایت به مرور زمان با مشکل مواجه می شود.
  2. برخی شرکت ها از قالب های آماده و پیش ساخته ای استفاده می کنند که امکان ایجاد تغییرات و اعمال سلیقه ی مشتری روی آن قالب ها بسیار محدود است، معمولا خدمات این شرکت ها بسیار ارزان هستند. یک شرکت حرفه ای باید بتواند وب سایت اختصاصی شما را مطابق سلیقه ی خودتان برایتان طراحی کند.
  3. مطمئن شوید شرکتی که که انتخاب می کنید، از آخرین استانداردها و تکنولوژی روز استفاده می کند.
  4. توجه داشته باشید شرکت، بعد از طراحی وب، باید فعالیت هایی برای بازاریابی اینترنتی از جمله معرفی وب سایت شما به موتورهای جستجو و... را نیز انجام دهد، تا باعث جذب مخاطبان بیشتری برای وب سایت شما شود. وب سایت بدون مخاطب مانند فروشگاه بدون مشتریست.

ابتدا باید اهداف و انتظاراتی را که از ایجاد وب سایت دارید، به طور واضح تعیین کنید. سپس باید فعالیت وب سایت های فعال در زمینه ی کاری خود را مورد بررسی قرار دهید تا هر آنچه که می تواند در وب سایت شما ارائه شود را مشخص کنید. در نهایت با تحقیق و بررسی، شرکتی معتبر را برای طراحی وب سایت خود انتخاب نمایید که بتواند شما را به اهدافتان برساند.

هر شرکت یا سازمانی که بخواهد کالا یا خدماتی را تبلیغ و عرضه کند نیاز به یک وب سایت دارد. وب سایتی که توسط کادری حرفه ای و طبق آخرین استانداردها طراحی شود، بدون شک کاربران زیادی را جذب خواهد کرد.

بالا