اهمیت صفحه درباره ما در وبسایت

اهمیت صفحه درباره ما در وبسایت

اهمیت صفحه درباره ما در وبسایت

اینترنت به نماد “حفظ مساوات” تبدیل شده است: در پنجره یک مرورگر همه شرکتها ، بدون توجه به کوچکی و اندازه خود ، می توانند به خوبی یک شرکت بزرگ ، با سابقه طولانی در کیفیت و ارایه خدمات ، به نظر برسند. این وضعیت، صاحبان مشاغل کوچک را به چالشی بااهمیت فرا میخواند: چگونه میتوانیم مشتریان بالقوه خود را از این بابت قانع کنیم که شرکت ما شرکتی کلاهبردار و با زمینه فعالیت غیراخلاقی نیست؟ بهترین راه حل، استفاده از یک صفحه کاملا سازمان یافته “درباره ما” است.

این صفحه نباید فقط شرکت را به مشتری معرفی کند، بلکه باید ورای هرگونه شک و تردید، به شرح دلایل اعتماد مشتری به شرکت شما بپردازد. اغلب، این موضوع به معنی پاسخگویی به شش سوال مهم زیر است که از طرف بازدید کننده وب سایت شما مطرح می شود:

 

سوال اول: چه کسی گرداننده این وبسایت است؟

امروزه مردم از شرکت های بزرگ و مقرراتی و نگرش قدیمی و شعار گونه “تماس شما برای ما مهم است” خسته شده اند. شما می توانید به عنوان مالک یک شرکت کوچک ، توجه شخصی را به مشتری خود داشته باشید که آنها از هیچ شرکت بزرگی دریافت نمیکنند. این پیغام را در صفحه “درباره ما” بگنجانید. از صحبت درباره خود و علاقه شغلی خود هیچ واهمه ای نداشته باشید و البته میتوانید عکس خود را نیز ضمیمه کنید. پیام اصلی شما این است که در پس زمینه کسب و کار شما فردی واقعی قرار دارد که به مشتریان خود از صمیم قلب اهمیت می دهد.

 

سوال دوم: آیا این یک کسب و کار واقعی است؟

شاید بهترین روش پاسخ به این سوال این است که آدرس پستی کامل خود را در سایت قرار دهید. حتی اگر مشتریان شما هیچ وقت به دیدن شما نیایند ، نکته اطمینان بخشی درباره مکان حقیقی شرکت شما وجود دارد. یک آدرس پستی به مشتریان احتمالی شما نشان می دهد که چیزی برای پنهان کردن ندارید. آدرس تماس خود ، شامل آدرس پستی را در نقطه ای مشخص در صفحه “درباره ما” قرار دهید.

 

سوال سوم: آنها از چه روشهایی پول درمی آورند؟

همه شما با عبارت کلیشه ای “اگر چیزی بیش از حد لزوم خوب به نظر برسد حتما به درستی آن شک کن” آشنا هستید. اگر طرح فعالیت های خود را برای بازدیدکنندگان آشکار نکنید ، به عبارت دیگر اگر به آنها نگویید که از چه راهی کسب درآمد می کنید ، اولین سوالی که به ذهن آنها خطور میکند این است:”مشکل چیست؟”

اگر شرکت شما تولیدات رایگان زیادی عرضه میکند یا این که قیمت اجناس شما در مقایسه با رقبا بسیار کم است ، مشتریان شما عقب نشینی می کنند. در صفحه “درباره ما” درمورد منابع درآمد خود و دلایل دریافت هزینه بابت خدماتی که مشتری را به خاطر آنها شارژ می کنید ، صحبت نمایید. به یاد داشته باشید که به جای صحبت از قیمت ها از ارزش خدمات و محصولات خود صحبت کنید.

 

سوال چهارم: مدت فعالیت آنها چقدر است؟

مردم غالبا به دو گزینه ثبات و دوام به عنوان دو عامل تعیین کننده اعتماد نگاه می کنند. از آنجا که بیشتر شرکت های کوچک (به خصوص از نوع آنلاین) قدمت زیادی ندارند ، انتظار تاریخچه ای طولانی برای ایجاد اعتماد کاری ، مشکل است. اگر شما با چنین موردی روبرو هستید ، می توانید از تجربیات گذشته خود صحبت کنید. تجربه گذشته بیشتر صاحبان شرکت های کوچک، با فعالیت کنونی آنها ارتباط زیادی دارد. در صفحه “درباره ما” ضمن صحبت درباره این موضوع ، ارتباط و دلیل سود رسانی آن به فعالیت کنونی خود را شرح دهید.

 

سوال پنجم: چگونه از کیفیت کار آنها مطلع شوم؟

بهترین راه برای این که به مشتریان بالقوه خود نشان دهید چه کار می توانید برای آنها انجام دهید ، قرار دادن متن های تشکر از مشتریان خرسند شرکت است. بهترین حالت این است که این پیامها از جانب شرکتها باشند تا بتوانند به شکلی دقیق، موقعیت و رضایت مشتری شما را مشخص کنند. برای تاثیرگذاری بیشتر بهتر است این پیام های قدردانی ، آدرس تماس فرستنده را نیز مشخص کنند.

معمولا نام و یک لینک به یک وب سایت کافی است. فراهم کردن لیستی از مشتریان سابق و نوع فعالیت ارایه شده از جانب شما به آنها نیز موثر است. قبل از تهیه لیست نام مشتریان، از آنها اجازه این کار را بگیرید. بیشتر اوقات آنها از دادن این اجازه بسیار خوشحال می شوند به خصوص اینکه لینکی به وب سایت آنها در سایت خود بگذارید.

 

سوال ششم: آیا آنها به انجمن های شغلی مرتبط هستند؟

روش دیگر برای ایجاد اطمینان و اعتبار ، وابسته بودن به انجمن ها ، موسسات تجاری یا شغلی است. این موسسات غالبا به اعضا خود اجازه استفاده از لوگوی موسسه را می دهند. به عنوان مثال ، وب سایت یک تعمیرگاه اتومبیل میتواند از علامت یک شرکت بزرگ تولید خودرو استفاده کند و به این وسیله بر در اختیار داشتن مکانیک هایی آموزش دیده تاکید کند. به طور مشابه، یک وب سایت مشاوره شغلی نیز میتواند لوگوی انجمن مدیریت و یک آژانس معاملات ملکی، لوگوی انجمن صنفی معاملات ملکی را به کار برد. از این انجمن ها به نفع خود در صفحه “درباره ما” بهره بگیرید.

 

سوال هفتم: آیا می توانم در مورد سپردن اطلاعات محرمانه خود به آنها اعتماد کنم؟

مردم درباره اطلاعات شخصی خود ، به خصوص در دنیای برخط ، بسیار محتاط هستند. شما باید از یک سری سیاست های حفظ و محرمیت اطلاعات استفاده کرده ، آن را به وضوح در وب سایت خود نشان دهید ، همچنین باید لینک آن را در صفحه “درباره ما” و همچنین صفحه اصلی قرار دهید. این مورد به تنهایی ممکن است تاثیر های مثبتی را بین مشتریان احتمالی که به جای انتخاب محلی دیگر ، خرید از شما را انتخاب می کنند بگذارد.

 

کلام آخر: برخی جزییات اجرایی

اگر اطلاعات صفحه “درباره ما” ضمن اشغال فضایی زیاد ، متن شما را طولانی می کند ، می توانید آن را در صفحه های مختلف تقسیم کنید. در این صورت به جای یک صفحه ، یک بخش “درباره ما” خواهید داشت. در صورت انجام این کار ، منوی کوچکی حاوی گزینه های مختص بخش “درباره ما” تهیه کنید. لینک های این منو را می توانید اینگونه بنامید: کارمندان ما ، فعالیت ما ، نمونه کارهای ما ، مشتریان ما و غیره.

بهترین مکان برای قرار دادن این بخش ، یک ستون در سمت راست یا چپ صفحه ، با توجه به انگلیسی یا فارسی بودن صفحه است. همچنین در صفحه اصلی، لینکی را به صفحه “درباره ما” قرار دهید. لازم نیست این لینک حتما در مشخص ترین مکان یا در منوی اصلی وب سایت شما باشد، فقط کافی است قابل رویت و در دسترس باشد.

 


 

اهمیت صفحه درباره ما در وبسایت

اهمیت صفحه درباره ما در وبسایت

اهمیت صفحه درباره ما در وبسایت

اهمیت صفحه درباره ما در وبسایت

اهمیت صفحه درباره ما در وبسایت

https://zefa.ir/

به زیفا امتیاز دهید
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *