تفاوت درگاه بانکی مستقیم با واسطه چیست؟

اگر شما هم یک فروشگاه اینترنتی دارید و یا می‌خواهید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید حتما این سوال برای شما پیش آمده که درگاه مستقیم بگیریم یا واسطه؟ تفاوت درگاه بانکی مستقیم با واسطه چیست؟ و در نهایت به کدام یک از این درگاه ها مالیات تعلق میگیرد و چه مدارکی لازم است برای دریافت درگاه ؟ با ما در این مطلب از فناوری اطلاعات زیفا همراه باشید تا به تمام سوالات شما به زبان ساده و کامل پاسخ دهیم.

 

درگاه بانکی مستقیم چیست؟

تقریبا تمام بانک ها مانند صادرات، ملی، پارسیان و… به کسانی که حساب همان بانک را دارند درگاه بانکی هم اعطا میکنند. با این تفاوت که به ازای تراکنش ها از پذیرنده و خریدار هیچ گونه کارمزدی دریافت نمی‌کند و در لحظه با شما تسویه حساب میکند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت درگاه بانکی مستقیم بسیار ساده است کافیست وبسایت شما دارای اینماد و کد رهگیری مالیاتی باشد تا ترمینال درگاه شما به صورت خودکار در سامانه مالیاتی ثبت شود و مالیات بر فروش شما محاسبه شود. برای اطلاع بیشتر از موارد مالیاتی می توانید به مقاله چرا باید کد رهگیری مالیاتی بگیریم؟ مراجعه کنید.

 

درگاه بانکی واسطه چیست؟

منظور از درگاه بانکی واسطه درگاه هایی هستند که به با شاپرک قرار می بندد تا به شما به صورت غیر مستقیم درگاه بدهند و مشتریان شما هر بار یکی از درگاه های بانک وصل میکنند؛ مانند زرین پال، آیدی پی و نکست پی.

عمده مشکل درگاه های واسطه این است که با شما در لحظه تسویه نمیکنند و حدود ۲۴ الی ۷۲ ساعت زمان میبرد تا واریزی برای شما انجام شود از سوی درگاه و به ازای هر تراکنش مبلغی حدود ۱۲۰ تا ۴۰۰۰ تومان علاوه بر مالیات باید کارمزد به درگاه و شرکت مورد نظر پرداخت کنید.

 

پیشنهاد مجموعه فناوری اطلاعات زیفا این است که شما وقتی سختی و تمام مدارکی که برای درگاه مستقیم لازم است را باید به درگاه های واسطه ارسال کنید چرا درگاه بانکی مستقیم نمیگیرید که دیگر درد سرهای درگاه واسطه را نداشته باشید. البته میتوانید یک درگاه واسطه نیز علاوه بر درگاه مستقیم نیز محض احتیاط داشته باشید.

 

به زیفا امتیاز دهید
سیاوش امانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *