قابلیت های اینستاگرام در بازاریابی

قابلیت های اینستاگرام در بازاریابی

قابلیت های اینستاگرام در بازاریابی

قابلیت های اینستاگرام در بازاریابی

امروزه در جهان نزدیک به 1 میلیارد نفر از شبکه اجتماعی اینستاگرام بهره می برند. جالب است بدانید که حدود نیم میلیارد نفر به طور روزانه وارد پیج خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام می شوند. اگر بخواهیم واقع اندیش باشیم ، این اعداد و ارقام بسیار قابل توجه و وسوسه انگیر هستند.

به دور از این مطلب که این افراد چه سن و جنسیتی دارند و در کجای جهان زندگی می کنند ، با یک نگاه به این حجم از کاربر برای بسیاری از کسب و کارها این سوال به وجود می آید که چگونه می توان از اینستاگرام برای کسب درآمد بهره گیری نمود. جالب است بدانید که اینستاگرام ماهانه 800 میلیون کاربر فعال در کشور ما دارد و به راحتی توانسته است جای فیسبوک را بگیرد.

از دیگر مزیت های این شبکه اجتماعی این است که می توانید کاربران احتمالی شهر یا محله خودتان را مورد هدف قرار دهید که این برای کسب و کارهای محلی بسیار حائز اهمیت است.

 

هدف کسب و کار شما از حضور در اینستاگرام چیست؟

لازم است قبل از هر اقدامی اهداف خود را از حضور در اینستاگرام مشخص نمایید و در راستای آنها حرکت کنید. به منظور روشن شدن مطلب برخی از اهداف مهم کسب و کارها را در ذیل برایتان بازگو می کنیم.

1- بعضی از مشاغل با این هدف وارد اینستاگرام می شوند که پشت صحنه کسب و کارشان را به مشتریان نشان بدهند. این یکی از روش های مهم ارتباط گیری با مشتریان است. برای خیلی ها جالب و جذاب است که بدانند داخل کسب و کار شما چه می گذرد و کارها از چه طریقی هماهنگ و انجام می شود. ارائه فیلم ها و تصاویر جذاب از پشت صحنه شغلتان می تواند به تبلیغ برندتان نیز کمک نماید.

2- بعضی از شرکت ها و مشاغل علی رغم اینکه نیازی به اینستاگرام مارکتینگ ندارند اما از این شبکه اجتماعی به عنوان ابزاری برای برندینگ خود بهره می برند. مثلا شرکت های سامسونگ ، ال جی ، ماکروسافت و… از طریق اینستاگرام اخبار و اطلاعات مهم خود و فعالیت های خاص یا بشردوستانه خودشان را به اطلاع عموم می رسانند. این نوع شرکت ها از اینستاگرام به عنوان مرکزی به منظور برندسازی و تثبیت جایگاه خود بهره می برند.

3- بعضی از مشاغل از اینستاگرام به عنوان سکویی به منظور بازاریابی و افزایش فروش بهره می برند. خیلی از فروشگاه های اینترنتی با قرار دادن تصاویر محصولات و یا محصولات حراج خورده کاربران را به خرید از فروشگاهشان تشویق می نمایند.

 

ضروری است که شما نیز همان ابتدای کار ، هدفتان را از حضور در اینستاگرام را مشخص نمایید.

 

پنج روش کاربردی برای تولید محتوا و بازاریابی در اینستاگرام

الف- ارزش آفرینی نمایید: با اینکه بارها این موضوع به گوشتان خورده اما واقعیت این است که همچنان بسیاری از کسب و کارها از این اصل غافل هستند و یکی از دلایل عدم توفیق آن ها نیز همین موضوع است. شما قبل از آن که به دنبال معرفی برند خود باشید ، یا ابنکه پیشنهادهایتان را به کاربران ارائه دهید باید محتوای خوب به آن ها ارائه دهید. بگذارید کاربران خودشان شما را می شناسند. تا می توانید با ارائه حتوای جذاب یا کاربردی ارزش آفرینی کنید. وقتی هنوز با مخاطبینتان ارتباط کافی برقرار نکرده اید انتظار خرید نداشته باشید.

ب- مقیاس پذیری در تولید محتوا: اگر استراتژی تولید محتوای شما مقیاس پذیر نباشد مشخص است که نمی توانید در دراز مدت تولید محتوا کنید. فرض کنید استراتژی تولید محتوای اینستاگرامی برای یک شرکت ساختمانی این است که هربار که پروژه ای دریافت می کنند از وضعیت قبل و بعد پروژه عکس برداری کرده و نتیجه ی کار خود را با توضیحات کامل به اطلاع مخاطبان می رسانند. این روش مقیاس پذیر و پایدار است به این معنا که این مجموعه تا زمانی که فعال هستد و پروژه می گیرند محتوا برای تولید دارند. ما این استراتژی تولید محتوا را مقیاس پذیر و پایدار می دانیم. حال فرض کنید همین شرکت اصل محتواگذاری خود را در مورد نحوه ارائه خدمات ساختمانی قرار دهد ، مشخص است که پس از مدتی تمامی محتواهای حول این محور به اتمام رسیده و برای چنین پیجی مشکل آفرین می شود.

ج- پایداری در تولید محتوا: شاید مهم ترین موضوع در بازاریابی از طریق اینستاگرام ، پایداری در تولید محتواست. انتظار نداشته باشید که سریعا افراد به خرید از شما سوق داده شوند. باید استراتژی صحیح خود را ممتد انجام دهید و در ارائه محتوا پایدار باشید. اینکه مدتی محتوا تولید کنید و سپس مدتی فعال نباشید باعث کم رنگ شدن برندتان در ذهن کاربران می شود.

د- در محدوده تخصص و توانایی خود تولید محتوا کنید: تولید محتوا نباید برای شما کاری پیجیده و سخت باشد. لذا لازم است که موضوع پیج خود را در حوزه تخصصتان برگزینید ؛ وقتی در حوزه خارج از تخصصتان کار کنید مشکلات عدیده ای برایتان به وجود می آید. ممکن است به علت عدم توانایی مطلبی اشتباه را منتشر کنید و با آبرویتان بازی کنید ، یا به علت سخت بودن تولید محتوا خسته شوید. یادتان نرود که پایداری در تولید محتوا مهم ترین اصل است.

هـ- برای خودتان صاحب سبک باشید: هر استراتژی که دارید و در هر موضوعی که به تولید محتوا می پردازید ، روشی مخصوص به خود داشته باشید و از کپی کاری بپرهیزید. در نحوه ارائه محتوای خود ایده آفرینی کنید. مانند رقبای قدیمیتان عمل نکنید. اینکه صاحب سبک باشید به جذب مخاطب کمک به سزایی می کند.

 

برای خرید فالوور اینستاگرام و لایک اینستاگرام کلیک نمایید.

 

 

قابلیت های اینستاگرام در بازاریابی

قابلیت های اینستاگرام در بازاریابی

قابلیت های اینستاگرام در بازاریابی

قابلیت های اینستاگرام در بازاریابی

 

به زیفا امتیاز دهید
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *