نکات کلیدی سئو برای افزایش ترافیک وبسایت

نکات کلیدی سئو برای افزایش ترافیک وبسایت

نکات کلیدی سئو برای افزایش ترافیک وبسایت

همانطور که می دانید افزایش ترافیک واقعی یک وبسایت و ورود هرچه بیشتر کاربران به آن ، می تواند موجبات رونق آن سایت و کسب و کار مربوط به آن را فراهم آورد. قبل از انتشار یک محتوا یا فایل داخل سایت لازم است مواردی بصورت فهرست وار توسط محتواگذار یا متخصص سئو ، در آن محتوا بررسی و اجرا شود. این موارد 20 گانه را مدتی پیش مارک نولز ، متخصص سئو بررسی و آن را برای همگان اعلام نمود. در ایم مقاله قصد داریم این موارد 20 گانه را برای شما معرفی نماییم. توجه داشته باشید که رعایت کردن این 20 مورد می تواند باعث بهبود وضعیت سئو و بدنبال آن باعث افزایش ورودی سایت شما بشود.

 

1- رعایت کردن موارد نگارشی در محتوا

در نوشتار متن محتوا باید اصول و قوانین نوشتار مانند درست به کار بردن نقطه ، ویرگول و … را بشناسید و در جای مناسب از این علائم نگارشی استفاده نمایید. همچنین در نوشتن کلمات کلیدی اصلی محتوا بسیار دقت نمایید تا ایراد تایپی یا اشتباه نوشتن کلمات ، اتفاق نیافتد چرا که گوگل چنین مواردی را جریمه خواهد کرد. فرضا اگر شما کلمه کلیدی اصلی سلامت را در محتوا قرار داده و سپس هنگام نوشتن متن مقاله در نوشتار کلمه سلامت دچار اشتباه شده و آن را بصورت صلامت بنویسید ، این از نظر گوگل مفهوم نداشته و شامل جریمه خواهد شد. چرا که عدم تناسب کلمه کلیدی با متن محتوا امتیاز سئوی منفی می باشد.

 

2-  ساختار صحیح فرم های ساخته شده

در طراحی و ایجاد فرمهای مختلف ثبت نام ، نظرسنجی ، خبرنامه و … باید به موارد زیر دقت و اهتمام ویژه ای بورزید.

الف) مراحل کارکرد و تکمیل فرم به درستی انجام شود و ایرادی نداشته باشد.

ب) برنامه نویسی فرم دچار اشکال نباشد.

ج) فقط موارد ضروری و مهم در فرم خواسته شده باشد.

د) از گرفتن اطلاعات غیر ضروری که برای کاربر سختی ایجاد می کند پرهیز شود.

 

3- بررسی دقیق تصاویر و عکس ها در محتوا

تصاویر به کار برده شده در محتوایتان را حتما به درستی انتخاب نمایید. این تصاویر باید زیبا و جذاب باشند. همچنین از نظر حجم بهینه سازی شده باشند و کمترین حجم ممکن را اشغال کنند. نوشتن تگ title و خاصیت alt برای یک عکس یا تصویر بسیار مهم و ضروری است. این کار باعث بالا رفتن ترافیک سایت شما خواهد شد.

 

4- متن محتوای شما مرتبط و تخصصی باشد.

زمانی که یک کاربر وارد سایت شما شده و متن  محتوای شما را بررسی می کند ؛ باید در همان نگاه اول متوجه مفهوم اصلی محتوا بشود. بنابراین لازم است از نشتن متون بیهوده و شاخ و برگ اضافی بپرهیزید. بهتر است قبل از نوشتن محتوا تکنیک ها و روش های محتوانویسی را به صورت کامل مطالعه نمایید. برای این منظور می توانید به مقاله ی آموزش تولید محتوای مناسب برای سایت مراجعه نمایید.

همانطور که بارها و بارها تکرار کرده ایم ، مهم ترین موضوع در سئو محتوای وبسایت شماست ، لذا هرچقدر بر روی محتوا زمان بگذارید در دراز مدت شاهد پیشرفت چشمگیر وبسایت خود خواهید بود.

 

5- بهبود وضعیت سرعت وبسایت

سرعت بارگذاری وبسایت خود را بهینه سازی کنید. اکثر کاربران سایتی را که به کندی باز شود رها کرده و به سراغ وبسایتی دیگر خواهند رفت. سرعت وبسایت شما تاثیر به سزایی در سئو از نظر گوگل دارد. این سرعت در دو بخش کامپیوتر و تلفن همراه مورد بررسی قرار می گیرد. اخیرا گوگل در بیانیه ای اعلام نموده که سرعت بارگذاری صفحات یک وبسایت در تلفن همراه اهمیت ویژه ای در جایگاه آن وبسایت خواهد داشت. برای مطالعه ی دقیق این بیانیه به مقاله ی آپدیت مهم الگوریتم گوگل در ژانویه ۲۰۱۸ مراجعه نمایید.

 

6- طراحی دقیق ریسپانسیو و واکنش گرا بودن سایت

یکی از موارد مهم در طراحی وبسایت که از سال 2016 مورد توجه زیادی قرا گرفته است ، واکنش گرا بودن وبسایت شماست. ریسپانسیو و واکنش گرا بودن یک سایت بدین معناست که وبسایت بتواند ، در صفحات نمایش مختلف با سایزهای گوناگون ، نمایش صحیح و کاربر پسندی را متناسب با سایز آن صفحه نمایش ارائه دهد.

 

7- سازگاری با مروگرهای مختلف

وبسایت شما باید با مرورگرهای مختلف سازگاری داشته باشد و در تمامی آن ها نمایش صحیح و بدون نقصی را ارائه دهد. البته شما می توانید مرورگر خاصی را به کاربران معرفی کنید تا کاربران از آن استفاده نمایند. به هرصورت مرورگرهایی چون کروم ، فایرفاکس ، مرورگر ماکروسافت و سافاری جزو مهم ترین مرورگرها و پرکاربردترین هایشان هستند که باید به آن ها توجه کنید.

 

8- بکارگیری فونت مناسب و سایز فونت مناسب

محتوای شما باید دارای فونتی مناسب باشد. همچنین اندازه متون باید استاندارد باشد که معمولا از عدد 12 یا 14 استفاده می شود. کوچکی یا بزرگی بیش از اندازه سایز نوشته ها خوانایی آن ها را دچار اشکال می نماید.

 

9- پیمایش صحیح داخل وب سایت

یک اصل بسیار مهم درون هر وبسایتی باید وجود داشته باشد و آن کاربر پسند بودن وبسایت است. کاربر باید بتواند با چند کلیک به آن چه داخل سایت شما بدنبالش آمده است برسد. ایجاد مسیرهایی تودرتو و اضافی باعث خستگی کاربران و از دست رفتن آن ها می شود. منوهای وبسایت خود را ساده و گویا طراحی نمایید.

 

10- انتخاب آدرس بارهای مناسب

نوشتن آدرس بار یا همان URL خیلی مهم است. متاسفانه شاهد این هستیم که بعضی از صاحبان وب سایتها از علائم فارسی استفاده می کنند که این علائم چون نم یتواند خوانده شود به صورت کاراکترهای نامفهوم نشان داده می شود. بهتراست از آدرسهای انگلیسی استفاده کنید و همچنین به کاربردن کلمات کلیدی در این آدرس بارها خیلی مهم است چون باعث افزایش ترافیک سایت شما می گردد.

 

11- ثبت نام اولیه در گوگل

بسیاری از مدیران وبسایت ها فکر می کنند همین که وبسایتشان بالا آمد دیگر نیازی به ثبت نام در گوگل ندارد. بله این حرف درستی است اما باید توجه کرد اینکه گوگل خودش وبسایت شما را بشناسد ممکن است یک الی دو ماه زمان ببرد و این کار قطعا برای شما آسیب خواهد بود. بنابراین پس از تکمیل و بالا آمدن سایت حتما به سرعت آن را به موتور جستجوی گوگل معرفی کنید.

 

12- بهینه سازی کدنویسی

همانطور که گفتیم سرعت بارگذاری سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای این منظور یکی از ضروریات این است که کدنویسی سایت خود را بهینه کنید. در انجام این کار به فشرده سازی کدهای جاوااسکریپت اهتمام ویژه ای بورزید.

 

13- رفع خطای 404

خطای 404 یا ارور 404 زمانی اتفاق می افتد که یکی از صفحات وبسایت شما اشکالی در کدنویسی داشته باشد یا بارگذاری نشود. قطعا وجود خطاهای 404 در یک وبسایت نشانه خوبی نیست و گوگل آن ها را تنبیه خواهد نمود.

 

14- وجود فاوآیکون مناسب Favicon

اگر دقت کرده باشید، در کنار عنوان هر وب سایت از لوگوی آن نیز استفاده شده است. این کار علاوه بر زیبایی بصری باعث افزایش سئوسایت می شود چون یکی از موارد لازم در طراحی وب سایت می باشد.

نکات کلیدی سئو برای افزایش ترافیک وبسایت

 

15- استفاده از ریدایرکت 301

گاهی اوقات شما قصد دارید تا آدرس وبسایت خود را تغییر دهید ولی محتوای آن ثابت بماند. برای این منظور بهتر است که آدرس قبلی را بر روی آدرس جدید ریدایرکت نمایید. توجه کنید که ریدایرکت دو آدرس متفاوت بر روی یک دامنه جریمه گوگل و افت سئو را بدنبال خواهد داشت. بنابراین قبل از این کار حسابی معایب و مزایای آن را در نظر بگیرید.

 

16- استفاده از متاتگ ها

بکارگیری صحیح متاتگ ها بسیار در بالا آمدن یک وبسایت مهم است. ربات های گوگل قبل از هرچیزی به متاتگ های وبسایت شما نگاه می کنند و در بین آن ها متاتگ توضیحات یا دیسکریپشن مهم ترین متاتگ است. در متاتگ توضیحات وبسایت خود حتما از کلمات کلیدی اصلی استفاده نمایید تا با سرعت بیشتری بالا بیایید.   مغایرت متاتگ ها با محتوای وبسایت شما باعث اسپم شدن وبسایت شما می شود.

 

17- ایجاد نقشه وبسایت

نقشه یک وبسایت در حقیقت به ربات موتورهای جستجو از جمله گوگل راه های دسترسی به همه بخش های سایت را می دهد. وجود یک نقشه سایت کارآمد تاثیر به سزایی در رتبه سایت شما خواهد داشت.

نکات کلیدی سئو برای افزایش ترافیک وبسایت

 

18- ساخت گوگل آنالیتیک و سوییچ آن بر روی وبسایت

گوگل آنالیتیک ابزاری است که شما با آن می توانید سایت خود را به منظور افزایش سئوسایت بررسی کنید. این خدمات که توسط شرکت گوگل معرفی شده آمار بسیار دقیقی از وضعیت ورودی کاربران و همچنین وضعیت سئوی سایت شما ارائه می دهد. آمار ارائه شده توسط آنالتیک گوگل کاملا فنی و دقیق است بنابراین استفاده از آن و رعایت مواردی که در پنل آنالتیک در مورد سایت شما تذکر داده می شود. قطعا باعث ارتقای رتبه و افزایش ورودی سایت شما خواهد شد. حتما وبسایت ود را در گوگل آنالتیک ثبت کرده و افزونه آن را بر روی سایت سوییچ نمایید. توجه داشته باشید برای استفاده از گوگل آنالتیک حتما باید از فیلترشکن استفاده کنید چرا که گوگل به علت تحریم ایران این خدمات را به آی پی ایران ارائه نمی دهد.

 

19- فعالیت در شبکه های اجتماعی

ساخت صفحات مرتبط با وبسایتتان در شبکه های اجتماعی مهم علاوه بر بالا بردن بازدید وبسایت شما نظر موتور جستجوی گوگل را جلب می نماید. موتورهای جستجو فعالیت وبسایت شما در شبکه های اجتماعی را رصد می کنند و به آن امتیاز می دهند.

نکات کلیدی سئو برای افزایش ترافیک وبسایت

 

20- استفاده از آیکون های شبکه های اجتماعی در سایت

همه شما از اهمیت انتشار مطالب و محتوای وبسایتتان در شبکه های اجتماعی محبوب چون اینستاگرام ، فیسبوک ، توییتر و … آشنا هستید. خیلی اوقات کاربران شما از مطلبی که شما منتظر کرده اید خوششان می آید و دوست دارند آن را با دوستانشان در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. پس به آن ها کمک کنید و با قرار دادن دگمه های شیر مستقیم در شبکه های اجتماعی کارشان را آسان کنید.

 

 

به زیفا امتیاز دهید
admin
دیدگاه کاربران
4 دیدگاه
 • محمدرضا 22 مهر 1397 / 0:33 قبل از ظهر

  میشه خاصیت alt برای عکس رو توضیح بدین یا اگه مطالبی درموردش در سایت هست لینکشو بدین؟

 • علی سعید مسگری 7 تیر 1398 / 1:14 بعد از ظهر

  مطلب کاملی بود و میشه گفت همه ی موارد مهم سئو رو توضیح داده بود.با تشکر

 • محمدعرفان نادعلی نیا 18 تیر 1398 / 5:13 بعد از ظهر

  سلام
  وقتتون بخیر
  دست شما درد نکنه مطالب عالی ان

 • محمدعرفان نادعلی نیا 18 تیر 1398 / 5:13 بعد از ظهر

  سلام
  وقتتون بخیر
  دست شما درد نکنه مطالب عالین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *