کاربرد ربات ها در تلگرام

کاربرد ربات ها در تلگرام

کاربرد ربات ها در تلگرام

در حال حاضر در میان شبکه های اجتماعی موجود در کشور ، پیام رسان تلگرام که یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین پلتفرم های ارتباطی در میان کاربران است ، می باشد. این اپلیکیشن به دلیل سرعت بالا و امکانات کاربردی و کار آمدی که داراست بسیاری از کاربران را جذب خود کرده است. یکی از این امکانات سود مند و پر طرفدار ربات های تلگرام هستند.ربات های تلگرام نوعی حساب کاربری ویژه محسوب می شوند که برای ارسال و دریافت پیام به صورت اتوماتیک طراحی شده اند. کاربران با ارسال پیام و دستورات خود می توانند با ریات ارتباط بگیرند ، این ارتباط می تواند در یک مکاله شخصی و یا در یک گروه بر قرار شود و می توان ربات های تلگرام را با استفاده از API تلگرام و از طریق در خواست های HTTPS مدیریت کرد. در حقیقت می توان گفت که این ربات ها برخی خدمات را به صورت خودکار برای مخاطب به ازای ارسال درخواست فراهم می کنند. انواع مختلفی از ربات های تلگرام مانند ربات های فروشگاهی ، ربات جستجو گر ، ربات نظر سنجی سنجی ، ربات جستجوی موسیقی و …. وجود دارد که هر کدام کاربرد جدا گانه و متفاوتی دارند.

کاربرد ربات ها در تلگرام
کاربرد ربات ها در تلگرام

 

انواع کاربرد ربات های تلگرام

ربات های تلگرام انواع مختلفی دارند ولی اگر به صورت کلی دسته بندی کنیم عبارتند از :

  • ارتباط با وب سرویس ها : یک ربات تلگرام می تواند فعالیت های کوتاهتان را بهینه سازی کند. برای مثال می توانید زمانی که دیدگاه یا فرم تماس جدیدی در سایت ارسال شد ، مستقیم آن را در تلگرام دریافت کنید و یا اخرین ایمیل های خود را به حساب تلگرامتان منتقل کنید.
  • ساخت بازی های فکری ساده : نحوه ارتباط شما با ربات تلگرام از طریق API این قابلیت را ایجاد می کند که به سرعت پاسخ های کاربران را تحلیل کرده و نتایج متناسب با پیام ارسال شده توسط کاربر را برایشان ارسال میکند. این قابلیت ربات ها به شما اجازه می دهد تا بازی های گوناگونی را طرالحی کنید و به اجرا در بیاورید.
  • ابزار های کاربردی : ربات های تلگرام می توانند هر نوع کاربردی داشته باشند ؛ این کابر و طراح و برنامه نویس ربات است که نحوه ی کاربرد و کارایی ربات را طرح ریزی و اعمال می کند. ربات نرخ روز ارز ، ربات خلافی خودرو ، اطلاعات هواشناسی ، ربات اخبار و غیره که هر کدام نمونه های موفقی از کاربرد ربات ها در تلگرام هستند.

 

ربات های تلگرام چه تفاوتی با افراد دارند ؟

در  ربات های تلگرام آخرین زمان آنلاین بودن نمایش داده نشده و همواره عبارت bot برای آنها نمایش داده می شود. این ربات ها فضای محدودی برای ذخیر اطلاعات داردند و پیام های قدیمی تر پس از پردازش حذف می شوند. همچنین ربات های تلگرام نمی تواند شروع کننده مکالمه با کاربران باشد، تنها زمانیکه کاربر ربات را به گروه اضافه کند یا به آن پیام بفرستد امکان ارسال پیام از طرف ربات وجود خواهد داشت. در انتهای نام کاربری ربات همیشه کلمه bot حضور دارد.
با اضافه شدن ربات به گروه، همه پیام ها توسط ربات دریافت و تحلیل نمیشود مگر آنکه تنظیمات آن تغییر داده شده باشد. و خصوصیت دیگر ربات های تلگرام این است که هیچگاه غیرفعال، آفلاین یا خسته نمی شوند!

 

 


 

برای خرید ممبر تلگرام و بازدید تلگرام کلیک کنید

2.4/5 - (5 امتیاز)
پشتیبانی زیفا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *