بررسی پنج ترند طراحی وبسایت در سال ۲۰۲۳

بررسی پنج ترند طراحی وبسایت در سال ۲۰۲۳

ترندهای طراحی وب سایت ، همیشه در حال تغییر هستند. ضرورتی که نیاز است به آن توجه شود ؛ اطمینان از داشتن یک وب سایت مدرن می‌باشد. وب سایت شما ، در حقیقت اولین برداشتی است که مشتریان از شرکت یا برند شما ، می‌توانند داشته باشند. بنابراین نیاز است که مطمئن شوید که وب سایت شما ، کیفیت و حرفه‌ای بودن برند شما را توضیح می‌دهد. برای آن که بتوانید بهترین وب سایت را برای کسب و کار خود طراحی کنید ؛ نیاز است که اصول اولیه طراحی وب سایت را بدانید و با ترندهای هر سال آشنا باشید. در این مقاله به بررسی پنج ترند طراحی وبسایت در سال ۲۰۲۳ می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

بررسی اصول اولیه طراحی وب

همانطور که گفته شد ، برای این که بتوانید برای کسب و کار و برند خود ، یک وب سایت بسیار خوب را طراحی کنید ؛ نیاز است که اصول اولیه طراحی وب سایت را بشناسید. در ادامه به بررسی این اصول می‌پردازیم.

نیاز است که وبسایت خود را برای تمامی اندازه‌های صفحه نمایش ، مخصوصا برای موبایل ، طراحی کنید. فونت‌ها و رنگ‌هایی که برای طراحی وبسایت انتخاب می‌کنید ؛ نیاز است که با ظاهر برند شما مطابقت داشته باشد. به منظور تولید محتوای جذاب ، باید برنامه‌ریزی داشته باشید. در وبسایت خود نیاز است که از تصاویر جالب و با کیفیت استفاده کنید.

 

بررسی پنج ترند طراحی وبسایت در سال ۲۰۲۳

استفاده از رنگ‌های پر رنگ

رنگ‌های پررنگ ، بولد ، روشن و اشباع شده به برند شما کمک می‌کند. این مورد وبسایت شما را از وب سایت‌هایی که از رنگ‌های خنثی و ملایم استفاده کردند ؛ متمایز می‌کند. لازم است بدانید در سال‌های گذشته ، وب‌سایت‌ها برای طراحی ، از رنگ‌های خنثی و ملایم استفاده می‌کردند.

 

زمان بارگذاری کمتر و سرعت بیشتر وب

یکی از مهمترین استانداردهایی که باید به آن توجه کرد ؛ زمان بارگذاری فوق العاده سریع می‌باشد. این ویژگی برای وب سایت‌هایی که می‌خواهند رتبه بسیار خوبی داشته باشند ؛ در اولویت اصلی قرار دارد. با توجه به مطالعات صورت گرفته ، بسیاری از مرورگرهای اینترنتی از یک وب سایت ، انتظار بارگذاری سریع و کمتر از ۲ ثانیه دارند. اگر بارگذاری در وب سایت شما ، بیش از سه ثانیه طول بکشد ؛ کاربران به احتمال زیاد آن را ترک خواهند کرد. بنابراین عملکرد یک وبسایت ، تاثیر بسیار مستقیمی بر نتیجه حضور کاربران در وب سایت شما دارد.

 

تصویر سازی در طراحی وب

در بسیاری از وب سایت‌ها ، تصویرسازی‌هایی که جایگزین عکاسی می‌شوند ؛ دارای خلاقیت بیشتری هستند و در بین طراحان ، به یک گرایش طراحی محبوب تبدیل شده است. این تصویر سازی‌ها دارای حجم کمتری می‌باشند و سریع‌تر از عکس‌های عادی بارگذاری می‌شوند. بنابراین به سرعت وب سایت کمک می‌کند و زمان بارگذاری را کاهش می‌دهد. لازم است بدانید تصویرسازی‌ها ممکن است سبب به تصویر کشیدن کانسپتی شوند که ممکن است انتقال آن‌ها ، از طریق عکس ، کمی دشوارتر باشد. بنابراین یک تصویرسازی سفارشی شده ، می‌تواند یک راه بسیار خوب برای جلب توجه کاربران باشد.

 

اضافه کردن حالت تاریک یا دارک مود به وب سایت

اضافه کردن حالت تاریک و دارک مود ، این امکان را به کاربران می‌دهد که بتوانند در نور کم نیز تجربه‌های فوق العاده راحت و بدون خستگی چشم ، از گشتن در وب سایت و اپلیکیشن‌ها داشته باشند.

 

گرایش به استفاده از رنگ‌های مونوکروم

مورد آخر ، گرایش به استفاده از رنگ‌های مونوکروم می‌باشد که در سال ۲۰۲۳ به یک ترند در طراحی وب سایت تبدیل شده است.

به صورت تیتروار می‌توان ترندهای طراحی وب سایت را در سال ۲۰۲۳ در موارد زیر خلاصه کرد.

  • انیمیشن پارالاکس
  • نئومورفیسم
  • رنگ های با کنتراست کم
  • پس زمینه تاریک و طراحی کاربری کم نور
  • رنگ‌های سه بعدی عناصر طراحی شده با دست
  • واقعیت مجازی
  • فضای سفید
  • ربات‌های چت
  • استفاده از ویدیو به عنوان یک عنصر طراحی

 

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی پنج ترند طراحی وبسایت در سال ۲۰۲۳ پرداختیم. برای آن که بتوانید کاربران بسیاری را به وب‌سایت خود جذب کنید ؛ نیاز است که به ترندهای مختلف در سال‌های متعدد توجه نمایید و اگر قصد دارید وب سایت خود را به تازگی طراحی نمایید ؛ از این ترندها در طراحی‌های خود استفاده کنید.

4.4/5 - (5 امتیاز)
نگین رنجبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *