فاکتور های مهم انتخاب دامنه از نظر گوگل

فاکتور های مهم انتخاب دامنه از نظر گوگل

فاکتور های مهم انتخاب دامنه از نظر گوگل

فاکتور های مهم انتخاب دامنه از نظر گوگل

شاید در نگاه اول انتخاب دامنه تاثیر خاصی بروی سایت شما نداشته باشد اما عکس این مطلب را باید در نظر داشته باشیم ما در این مقاله به بررسی فاکتورهای مختلف اهمیت انتخاب دامنه می پردازیم با ما همراه باشید.

 

1. رابطه مستقیم عمر دامنه با سئو سایت :

هر چه عمر دامنه شما بیشتر باشد ایندکس شدن مطالب شما توسط موتور های جستجو گر گوگل در مقایسه با سایتی که با همان موضوعیت شما فعالیت می کند سریعتر می باشد حتما به این نکته توجه داشته باشید بعد از راه اندازی وبسایتتان بروی تولید محتوا تمرکز خاصی داشته باشید این امر محبوبیت دامنه شما را دربین موتورهای جستجوگر گوگل بیشتر می کند.

 

2. تاریخ انقضای دامنه را در نظر بگیرید :

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب دامنه میزان تاریخ انقضای دامنه می باشد از نظر گوگل وبسایت هایی که تاریخ انقضای بیشتری داشته باشند محبوبیت بیشتری در بین موتور های جستجو گر گوگل دارند توجه داشته باشید در انتخاب و خرید دامنه خود به تاریخ انقضای آن توجه داشته باشید که حداقل 3 سال تاریخ انقضا داشته باشد .

به این نکته هم توجه داشته باشید که بعضی ها یک هفته یا ده روز مانده به انقضای دامنه شون برای تمدید آن اقدام می کنند این اشتباه را انجام ندهید و زودتر برای تمدید دامنه خود اقدام کنید این موضوع تاثیر بسزایی در ضربه زدن به سئو سایت شما دارد وآن را جدی بگیرید.

 

3. تاریخچه دامنه را در نظر بگیرید :

در برخی موارد یک دامنه راه اندازی میشود و بعد از یک سال فعالیت آن وبسایت شکست می خورد و بعد از آن رها می شود اگر آن دامنه آپدیت نشود توسط گوگل جریمه می شود هنگامی که می خواهید دامنه ای را ثبت و خریداری کنید به تاریخچه آن مراجعه کنید ازاین دسته دامنه ها نباشد برای بررسی این مورد شما می توانید به وبسایت هایی از قبیل archive.org/web مراجعه کنید تا از تاریخچه دامنه ای که میخواهید ثبت و خریداری کنید اطلاعات کامل را بررسی کنید.

 

4. بهره گیری از دامنه های ملی :

وبسایت هایی که نمایش محتواهای آن با دامنه ملی آن زبان یکی باشد از امتیاز بیشتری برخوردار می باشند بطور مثال وقتی برای زبان فارسی اقدام به جستجو می کنید دامنه هایی که بصورت ir ثبت شده اند نسبت به دامنه هایی که بین المللی می باشند در اولویت بیشتری قرار می گیرند.

 

فاکتور های مهم انتخاب دامنه از نظر گوگل

 

5. انتخاب نام دامنه و استفاده از کلمات کلیدی :

نام دامنه خود را طوری انتخاب کنید که در ذهن ها ماندگار باشد انتخاب نام دامنه خود وسواس به خرج دهید نام دامنه خود را مرتبط با نوع فعالیت خود در وبسایتتان انتخاب کنید استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با نوع فعالیت وبسایتتان در  دامنه خود را فراموش نکنید.

 

6. آدرس دامنه را منحصر به فرد انتخاب کنید :

در انتخاب آدرس دامنه خود خاص عمل کنید وبه کپی برداری از برند های معروف و معتبر روی نیاورید شاید به طور قانونی برای شما مشکلی به وجود نیاورد اما شاید در آینده به اعتبار شما ضربه بزند بنابراین یه نامی خاص و منحصر به فرد روی آورید.

 

7. استفاده از کلمات کلیدی در ساب دامنه :

اگر ساب دامنه جدا نسبت به دامنه اصلی خود دارید سعی کنید از کلمات کلیدی مرتبط به فعالیت خود در ساب دامنه استفاده کنید زیرا ساب دامنه یک سایت جدا می باشد پس اگر در وبسایت خود اقدام به ساخت لندینگ‌ پیج، بخش جدایی از سایت برای موضوع دیگر و… می‌کنید سعی کنید ساب دامین ساخته شده شامل کلمه کلیدی اختصاصی شما باشد.

 

8. فعالیت عمومی :

اگر شما به عنوان یک برند فعالیت می کنید فعالیت های خود را برای عموم به نمایش بگذارید این امر در جهت مردمی شدن وبسایت شما تاثیر مثبتی دارد و باعث ارزشمندی برند شما می شود. خیلی ها براین باورند که جزئیات و اطلاعات دامنه خود را باید از کاربران خود مخفی نگه دارند که این فکر غلطی می باشد.

 


 

فاکتور های مهم انتخاب دامنه از نظر گوگل

فاکتور های مهم انتخاب دامنه از نظر گوگل

 

به زیفا امتیاز دهید
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *