نحوه تبادل ممبر در تلگرام

نحوه تبادل ممبر در تلگرام

نحوه تبادل ممبر در تلگرام

یکی از راه های افزایش ممبر برای کانال های تلگرام استفاده از تبادلات بنری و لینکی در گروه ها و کانال ها می باشد. نکته حائز اهمیت در این حوزه این است که کانال یا گروهی که با آن در حال تبادل هستیم مرتبط با کانال یا گروه ما باشد. با فناوری اطلاعات زیفا در این مقاله همراه باشید تا شما را با نحوه تبادل ممبر در تلگرام و انواع آن آشنا کند.

 

گروه های تبادل

ادمین کانال های تلگرام برای پیدا کردن کانال های هم صنف و هم موضوع خود اقدام به راه اندازی و تشکیل گروه هایی کرده اند با عنوان یا نام گروه های تبادل که ادمین های چندین گروه در چنین کروه هایی عضو می شوند و برای تبادل هایشان خود را آماده می کنند و اطلاع رسانی های لازم انجام می دهند.

اگر می خواهیدکاربران و اعضای کانال و گروه تلگرامی شما در نهایت به سمت خرید محصولات شما کشیده شوند بهتر است با کانال ها و گروه هایی تبادل داشته باشید که محتوای مشابه و هم موضوع با شما دارند.

 

انواع تبادلات رایج در فضای تلگرام عبارتند از 5 مورد زیر که برایتان به طور کامل شرح خواهیم داد ؛ با ما همراه باشید:

 

1- تبادل تکی تلگرام :

  • تبادل تایمی (زمان دار)

در این نوع تبادل دو کانالی که قصد دارند با هم تبادل کنند از نظر تعداد اعضا تقریبا در یک سطح قرار دارند. این تبادل به این صورت است که  ادمین های دو کانال طبق هماهنگی قبل تصمیم میگیرندک بنر تبلیغاتیشان را در یک بازه زمانی مشخص داخل کانال هم قرار دهند و آنرا پس از گذشت مدت زمانی خاص بردارند. نکته ی قابل عرض اینکه این گونه از تبادلات تقریبا منقضی شده است و خواهانی ندارد.

 

  • تبادل بازدیدی

این نوع از تبادل نسبت به تبادل زمان دار یا تایمی کمی حساب شده تر و با فکر تر است در این نوع تبادل ادمین کانال ها بر روی یک تعداد بازدید خاص به توافق می رسند که وقتی بنر تبلیغاتی و تبادلی به آن تعداد بازدید توافق شده رسید بنر را از روی کانال بردارند. در این نوع از تبادلات حقی از کسی ضایع نمی شود.

 

2- تبادل رو تبادل تلگرام

کانال های تلگرامی که نیاز به افزایش ممبر بیشتر دارند و این افزایش ممبر با تب تکی میسر نبوده تصمیم گرفتند به شیوه تبادل رو تبادل را ابداع کردند. در این نوع تبادل شما در آن واحد و به صورت هم زمان با چند کانال تلگرام تبادل را شروع می کنید. تبادل شما با کانال ها به صورت زماندار یا تایمی خواهد بود و بنر ها به صورت زیر هم قرار می گیرند.

نکته ی قابل توجه و حائز اهمیت اینجاست که همواره تبلیغ و تبادل پست های آخر از درجه اهمیت بالاتری بر خوردارند. بنابراین ؛ روند کار به این صورت است که در این نوع تبادل کانال های با ممبر کمتر پست های آخر خود را به کانال هایی که ممبر بیشتر دارند و در تبادل مشارکت کرده اند می دهند و کانال های بزرگتر بنر کانال ها ی کوچک تر را در لیست تبادل خود جای می دهند.

 

3- تبادل شبانه تلگرام

تبادل شبانه تلگرامیکی از انواع تبادل می باشد که به صورت تبادل رو تبادل انجام می شود که بایستی از ساعت 20 الی 8 صبح تبادل را بین کانال های مد نظر خود انجام دهید. دلیل این نوع تبادل استفاده بهینه از زمان مناسبی است که به اصطلاح به آن زمان استراحت کانال یا Channel rest time مرسوم است.

 

4- تبادل چرخشی

این نوع از تبادل به صورت تب رو تب یا همان تبادل رو تبادل است که معمولا یک نفر تحت عنوان لیدر یا رهبر تبادل ؛ چیدمان تبادل را بر عهده می گیرد چینش لیدر بنرها را در طی زمان خاصی که توسط لیدر با مشورت ادمین کانال ها اعلام میشود در کانال هایشان پخش کنند.

ترتیب درج بنرها در این نوع تبادل به این صورت می باشد که شما به کانال یا گروهی که لیدر بنر شما را قرار داده می روید که در آن کانال یا گروه تمامی بنر ها به ترتیب چیده شده اند؛ حال بنر بعد از بنر خود را تا آخرین بنر داخل کانال خود درج می کنید. سپس اولین بنر را نیز تا بنر قبل از خود داخل کانال درج می کنید. واضح و روشن است ؛ اما اگر بخواهم به شیوه ای دیگر مطلب را برایتان شرح دهیم پیشنهاد میکنیم به تصویر زیر دقت کنید.

 

نحوه تبادل ممبر در تلگرام

 

5- تبادل سنتری ( مرکزی ) تلگرام

در این روش شما با یک سنتر یا مرکز تبادل رو به رو هستیدبه این صورت که یک کانال به عنوان مرکز یا هسته تبادل آن لیستی را که می بایست کانال ها آن لیست را در کانال شان در ساعت مقرر قرار دهند را درج می کند و خود آن مرکز پیگیری می کند که آیا این لیست در وقت و ساعت مقرر شده در کانال قرار گرفته یا خیر.

و در پایان کار نیز رأس ساعت و تایم مقرر شده باید لیست تبادلات از روی تمام کانال ها برداشته شود به این گونه تبادل که یک کانال به صورت مرکز یا سنتر ان را هدایت می کند ؛ تبادل سنتری می گویند.

 


برای بهره مندی و افزایش ممبر کانال خود کلیک کنید.
4.7/5 - (4 امتیاز)
مهدی باقرزاده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *