دریافت کد شامد اینستاگرام چگونه است؟

دریافت کد شامد اینستاگرام چگونه است؟

دریافت کد شامد اینستاگرام چگونه است؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام ، یک شبکه جهانی است که امروزه کاربران زیادی در آن فعالیت می‌کنند. اینستاگرام یک سیستم و فضای جذاب و کاربر پسند دارد. در دنیای امروزی داشتن آن به یک ضرورت تبدیل شده است. با گسترش و فراگیر شدن این شبکه اجتماعی ، کسب و کارهای بی شماری در آن فعالیت خود را آغاز کردند و افراد زیادی توانستند از طریق اینستاگرام به درآمدزایی برسند. این موضوع سبب شد که شورای عالی فضای مجازی کشور ، به ساماندهی پیج‌های اینستاگرام اقدام نماید. بر اساس تصمیم شورای عالی ، پیج‌های اینستاگرامی که تمایل دارند ؛ می‌توانند با معرفی پیج و احراز ادمین ، به دریافت کد شامد اقدام نمایند. در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه دریافت کد شامد اینستاگرام بپردازیم. پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

کد شامد چیست؟

کد شامد در ابتدا یک کد الکترونیکی بود که به هر گونه محتوای دیجیتالی تعلق می‌گرفت. کد شامد نشانگر اعتبار وب سایت ، صفحه اینستاگرام ، کانال و اشکال مختلف فضای مجازی است. این کد توسط شورای عالی فضای مجازی کشور اعطا می‌شود. نحوه تعلق گرفتن آن بدین صورت است که پس از احراز هویت ادمین پیج اینستاگرام و بررسی محتوای آن پیج نسبت به ارائه کد شامد اقدام می‌کنند.
لازم است بدانید که پس از دریافت کد شامد محتوای پیج توسط پلیس فتا کنترل می‌شود.

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت کد شامد

برای دریافت کد شامد اینستاگرام ، نیاز به مدارک اندکی هست که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

برای دریافت این کد فقط به سه مورد از مدارک خود نیاز دارید که آن عبارت است از : آیدی دقیق پیج اینستاگرام ، عکس شناسنامه و کارت ملی.

 

 

اهداف راه اندازی سامانه شامد

  • با راه اندازی این سامانه ، محتوای فضای مجازی به صورت قانونمند مدیریت می‌شود.
  • راه اندازی این پلتفرم سبب شد که شناسایی تخلفات فضای مجازی با روش قانونی از سوی دولت صورت پذیرد.
  • سامانه شامد سبب شد که مدیران کانال‌ها و ادمین صفحات اینستاگرام ، از پشتوانه‌ی حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد بهره مند شوند.
  • با راه اندازی این سامانه به افراد ، در جهت افزایش بازدهی و ارتقای سطح خرید و فروش مالکیت مادی و معنوی اعطا می‌شود.

 

نحوه دریافت کد شامد اینستاگرام

برای دریافت کد شامد اینستاگرام در ابتدا باید وارد آدرس اینترنتی samandehi.ir شوید. در مرحله بعد شماره تلفن همراه ، کد ملی ، نام پیج و شناسه آن را وارد کنید. از این طریق به شکل ساده می‌توانید به دریافت کد شامل پیج خود اقدام کنید.

پس از درخواست اولیه ، سامانه یک کد به عنوان کد شامد را در اختیار مدیران قرار می‌دهد. فرایند درخواست آن تقریبا شبیه به فرایند ثبت یک سند در دفاتر اسناد رسمی می‌باشد. با دریافت کد شامد ، مسئولین نظارت بر فعالیت‌های اجتماعی می‌توانند به محتوای پیج و نوع فعالیت شما نظارت داشته باشند.

 

سخن پایانی

در این مقاله با مفهوم کد شامد اینستاگرام و نحوه‌ی دریافت آن آشنا شدید. اگر شما هم از طریق اینستاگرام کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده اید ؛ پیشنهاد می‌شود برای بالا بردن اعتبار پیج خود ، اقدام به دریافت کد شامد اینستاگرام کنید.

به زیفا امتیاز دهید
نگین رنجبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *