نحوه دریافت نماد ساماندهی

نحوه دریافت نماد ساماندهی

نحوه دریافت نماد ساماندهی

مجوز یا نماد ساماندهی ، یکی دیگر از مجوزهایی است که امروزه برای کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این مجوز ، سبب جذب اعتماد بیشتر کاربران به وب سایت شما می‌شود. به بیان دیگر ، با داشتن این مجوز ، کاربران می‌توانند به سایت شما با اطمینان خاطر اعتماد کنند. از طرف دیگر با داشتن این مجوز ، در صورت نشر اشتباهی محتوای مجرمانه ، سایت شما سریعا فیلتر نمی‌شود. بلکه در ابتدا ، اخطار دریافت می‌کنید یا محتوای مجرمانه‌ی نشر داده شده ، از سایت شما حذف می‌گردد. برای دریافت مجوز ساماندهی نیاز به گذراندن یک سری مراحل است. ما در این مقاله شما را با نحوه دریافت نماد ساماندهی و مفهوم آن بیشتر آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

مجوز ساماندهی چیست؟

مجوز ساماندهی یکی دیگر از مجوزهایی است که اکثر کسب و کارهای اینترنتی و دارندگان سایت ، اقدام به دریافت آن کرده‌اند. تمامی کسب و کارهای اینترنتی که دارنده‌ی سایت ، در حوزه‌ی تجاری ، شرکتی ، فرهنگی ، دولتی ، فروشگاهی و … هستند ؛ باید اقدام به دریافت این مجوز کنند. مجوز ساماندهی سبب افزایش اعتماد کاربران به وب سایت شما می‌شود.

 

وب سایت ساماندهی و مزیت آن

وب سایت ساماندهی ، یک پایگاهی است که به عنوان مرجع احراز هویت مدیران تمامی کسب و کارهای اینترنتی ، فعالیت می‌کند. اطلاعات کامل تمامی مدیران این کسب و کارها ، در این سامانه درج شده است. این مرجع ، زیر نظر مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های آنلاین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد. امروزه تمامی صاحبان کسب و کار آنلاین ، باید در این سامانه ثبت نام کنند. پس از انجام مراحل ثبت نام ، به کاربران یک لوگو داده می‌شود. لازم است بدانید که درج لوگو در سایت ، سبب افزایش اعتماد کاربر می‌شود. با این وجود نمایش این لوگو در سایت فعلا اجباری نمی‌باشد.

با توجه به تبصره ۱ ماده ۲۱ قانون جرایم معدنی ، اگر به سهو از یکی از سایت‌های ثبت شده محتوای مجرمانه منتشر شود و اطلاعات مدیران وب سایت در سامانه ساماندهی ثبت شده باشد ؛ از فیلتر شدن وب سایت جلوگیری می‌شود. در مواردی با اطلاع مدیر وب سایت ، این محتوا حذف می گردد. این مجوز سبب می‌شود که افراد در فضای مجازی دارای مالکیت معنوی شوند و از این طریق فروش سایت افزایش می‌یابد. به دلیل اینکه فرد در سامانه به طور کامل احراز هویت می‌شود و مشخصاتش به طور کامل با اطلاعاتش در ثبت احوال چک می شود. در نتیجه سبب می‌شود که از انحراف و وقوع تخلف جلوگیری شود.

 

نحوه دریافت نماد ساماندهی

برای اخذ این مجوز ، باید مراحلی طی شود. پس از آن می‌توانید لوگوی ساماندهی را دریافت و در سایت خود درج کنید.

۱) ابتدا باید به سامانه‌ی ساماندهی به آدرس اینترنتی samandehi.ir مراجعه کنید و روی گزینه ثبت نام و ثبت سایت کلیک کنید.

۲) در این مرحله باید اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کنید و پس از آن می توانید وارد پنل کاربری خود شوید.

۳) پس از ورود به پنل کاربری ، می‌توانید به قسمت تکمیل اطلاعات خود رفته و مواردی مانند تاریخ تولد ، تلفن همراه ، کد پستی ، آدرس ، تلفن ثابت و .‌‌.. را با دقت وارد کنید.

۴) در قسمت بعدی با کلیک روی گزینه‌ی افزودن رسانه ، می‌توانید اطلاعات و نوع فعالیت سایت خود را وارد کنید.

۵) پس از تکمیل این قسمت باید روی گزینه‌ی تایید فنی کلیک کنید. بعد از انجام این مرحله درخواست شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. شما می‌توانید برای اعتبارسنجی ، یک کد را به طور موقت در هدر سایت خود قرار دهید و بعد برای اخذ لوگوی سایت اقدام کنید.

۶) بعد از ثبت نام برای شما لوگوی نقره‌ای صادر می‌شود. پس از تایید و ارزیابی ، لوگوی نقره‌ای به لوگوی طلایی تغییر پیدا می‌کند.

 

588 1 min 300x157 - نحوه دریافت نماد ساماندهی

 

انواع لوگوی ساماندهی

دو نوع لوگو وجود دارد که در ادامه آنها را شرح می دهیم.

لوگوی موقت: مهلت استفاده از این لوگو ۳ ماهه بوده و مدیر سایت باید در مدت ۳ ماه ، مدارک و مجوزهای لازم جهت اخذ لوگوی دائم را به دست آورد.

لوگوی دائم: به متقاضیان و مدیرانی که شرایط کامل دریافت لوگو را داشته باشند ؛ لوگوی دائم تعلق می‌گیرد. اعتبار این لوگو ، به مدت ۶ ماه است و پس از آن تمدید می‌شود.

 

وب سایت‌هایی که نیاز به دریافت نماد ساماندهی دارند

برخی از فعالیت‌ها و وب سایت‌هایی که نیاز به دریافت این مجوز دارند ؛ عبارتند از :

۱) رسانه‌های کاربر محور ۲) پایگاه‌های خبری ۳) فروشگاه‌های اینترنتی ۴) دانلود انواع محتوا ۵) وب سایت‌های تبلیغاتی ۶) بازی‌های رایانه‌ای

 

سخن پایانی

در این مقاله از اهمیت مجوز ساماندهی برای کسب و کارهای اینترنتی اطلاعات حاصل کردید و دانستید که این مجوز ، سبب اعتماد بیشتر کاربران به وب سایت شما می‌شود. امیدواریم که این مقاله‌ی آموزشی برای شما مفید بوده باشد. چنانچه شما هم صاحب یک وب‌سایت کاری هستید ؛ پیشنهاد می‌شود هرچه سریع‌تر به دریافت نماد ساماندهی اقدام کنید.

به زیفا امتیاز دهید
نگین رنجبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.