نکات مهم و اصولی لینک سازی داخلی

نکات مهم و اصولی لینک سازی داخلی

نکات مهم و اصولی لینک سازی داخلی

نکات مهم و اصولی لینک سازی داخلی

راه های بسیاری برای بهبود سئوی سایت وجود دارد که در جهت افزایش ترافیک و کاهش رتبه آن انجام می شود .یکی از این روش ها لینک سازی داخلی می باشد که موجب اعتبار بخشیدن به سایت می گردد.

لینک داخلی وبسایت چیست و چه می کند؟

لینک داخلی پیوند دهنده صفحات یک سایت به یکدیگر می باشد و به شکل یک زنجیر صفحات وب را به یکدیگر وصل می کند؛ ساختار وب همانند تار عنکبوت می باشد.متصل به هم و به طریقی که عنکبوت با استفاده از آنان از نقطه ای به نقطه ای دیگر می رود.مشابه گوگل که خزنده های آن از طریق لینک ها مسیرشان را انتخاب کرده و می پیمانند.حال اگر در یک نقطه از آن پیوندی وجود نداشته باشد به بن بست بر می خورند و نتیجه خروج از سایت می باشد.

لینک داخلی موجب می شود تا دیگر بن بستی در سایت شما وجود نداشته نباشد.این مسئله جایگاه ویژه ای در نظر گوگل دارد و از صدمه دیدن سئوی سایت جلوگیری می کند.

چرا از لینک سازی داخلی استفاده می کنیم؟

این لینک ها نقش مهمی را در نگهداری کاربران در سایت شما ایفا می کنند و به عبارتی دیگر بانس ریت سایت را کاهش می دهند. برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله << روش های بهبود بانس ریت وبسایت >> را مطالعه کنید.
یکی دیگر از موارد امتیاز لینک سازی داخلی، معتبر شدن بک لینک می باشد. بطور مثال، در صورتی که این صفحه به دیگر صفحات پیوند داده شود، به سبب اعتباری که این پیوند دارد تمام لینک های داخلی صفحه ، اهمیتشان ارتقا می یابد و در نتیجه اعتبار بک لینک ها میان لینک های داخلی این صفحه تقسیم می گردد.

اصول لینک سازی داخلی

اگرچه لینک سازی داخلی از نکات قابل توجه در سئو می باشد اما می بایستی متناسب با استراتژی مورد نظر و انجام یک سری قواعد صورت گیرد.

1 . تنوع در انکر تکست ها

انکر تکست یا به عبارتی عنوان کلمه لینک داده شده ، تاثیر بسزایی در کیفیت لینک سازی داخلی دارد علی الخصوص به تازگی که گوگل با الگوریتم پنگوئن ، انکر تکست ها رو رصد می کند.
اگرچه تا چند وقت پیش اکثرا لینک دادن با کلمه کلیدی همان صفحه صورت می گرفت اما در حال حاضر این روش منسوخ شده و برای طبیعی تر به نظر آمدن لینک سازی ،با کلمات و عبارات متنوعی به یک صفحه پیوند داده می شود که شامل عبارات مترادف،قسمتی از کلمه کلیدی،کلمه کلیدی + چند کلمه در اول یا آخر و آدرس آن صفحه می باشد.

2 . افزایش نرخ کلیک

بهترین نوع لینک سازی ، لینکی می باشد که تعداد کلیک های صورت گرفته بر روی آن زیاد باشد.در واقع لینک سازی بدون توجه به نرخ کلیک آن کاری پوچ و بیهوده است.
برای این کار می بایست به نیازهای بازدید کننده توجه شود و به کاربر پیشنهاد کلیک کردن داده شود.تفاوت رنگ پیوند ها با محتوا و بولد کردن نیز از دیگر موارد مهم می باشد.

3 . پراکندگی لینک ها در متن

لینک ها می بایست پراکنده باشند و در محتوا پخش شوند؛بطور مثال اگر لینک دادن را فراموش کردید و در مطالب انتهایی به یاد آوردید تمام پیوند ها را در دو خط جا ندهید.

4 . خسته نکردن کاربر

به یاد داشته باشید که نباید بر روی اعصاب و روان کاربر مانور دهید.تعداد لینک های شما باید متناسب باشد و از جذابیتش کم نشود.در واقع نیازی نیست که یک کلمه را 5 بار لینک بدهید؛همان بار اول کافی است چرا که تکرار این کار باعث لوث شدن پیوند های داخلی می شود.

 

نکات مهم و اصولی لینک سازی داخلی

نکات مهم و اصولی لینک سازی داخلی

نکات مهم و اصولی لینک سازی داخلی

نکات مهم و اصولی لینک سازی داخلی

به زیفا امتیاز دهید
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *