ایجاد محصولات متغیر در ووکامرس

ایجاد محصولات متغیر در ووکامرس

محصولات متغیر به شما اجازه می دهند تا چندین گزینه متفاوت از یک محصول را به مشتری نمایش دهید تا موردی که می خواهد را خریداری نماید. اگرچه ممکن است در ابتدا روند ایجاد محصولات متغیر در ووکامرس کمی پیچیده به نظر برسد اما با گذشت زمان کمی می توانید به راحتی هر چند تا محصول متغیر که دلتان می خواهد ایجاد کنید. در این مطلب نحوه ایجاد محصولات متغیر در ووکامرس را به شما آموزش خواهیم داد.

 

پس از اینکه تمام اطلاعات و توضیحات محصول مورد نظر رو اضافه کردید از بخش جعبه اطلاعات محصول، نوع محصول را روی محصول متغیر قرار دهید.

 

اطلاعات محصول - محصول متغیر

 

بعد از اینکه نوع محصول رو، روی محصول متغیر قرار دادید باید برای محصول ویژگی تعریف کنید. (مثلا میخواید از یک مدل ساعت، سه رنگش رو به فروش برسونید – پس باید ویژگی رنگ رو تعریف کنید) این مطلب رو پیش نویس کنید تا زمانی که ویژگی تعریف میکنیم و دوباره به این صفحه بر میگردیم اطلاعات شما حفظ شود. برای تعریف ویژگی باید از منوی محصولات، گزینه ویژگی ها رو کلیک کنید.

 

محصولات - ویژگی ها

 

در صفحه ویژگی‌ها، باید ویژگی رنگ رو تعریف کنیم. در اینجا ما میخواهیم سه رنگ برای این محصول تعریف کنیم. پس ابتدا ویژگی رنگ رو تعریف میکنیم و بعد سه مقدار به آن میدهیم. اضافه کردن ویژگی هم اصلا کاری ندارد، کافیه نام و نامک رو وارد کنید.

 

افزودن ویژگی جدید

 

۱- نام: برای ویژگی یک نام انتخاب کنید. در مثال ما از رنگ استفاده می کنیم.

۲- نامک: در این بخش باید یک نامک در نظر بگیرید که بهتر است به انگلیسی باشد. برای مثال colour

۳- افزودن ویژگی: پس از وارد کردن نام و نامک روی افزودن ویژگی کلیک کنید تا ویژگی اضافه شود.

 

بعد از اینکه ویژگی رنگ رو اضافه کردید باید به این ویژگی مقدار دهید. (در اینجا ما سه رنگ داریم و باید به این ویژگی سه مقدار دهیم). برای این کار کافیه روی گزینه پیکربندی شرایط و مقررات کلیک کنید.

 

پیکربندی شرایط و مقررات

 

وقتی روی پیکربندی شرایط و مقررات کلیک می کنید صفحه اضافه کردن شرط ها باز می شود.

 

اضافه کردن شرط ها

 

۱- نام: در این بخش باید مقدار رو وارد کنید. مثلا اولین مقدار، رنگ قرمز است.

۲- نامک: در این بخش باید نامک برای شرط بنویسید که بهتر است انگلیسی باشد.

۳- افزودن رنگ جدید: در این قسمت چون ما نام ویژگی جدید خود را رنگ انتخاب کردیم، عبارت “افزودن رنگ جدید” نمایش داده شده است. برای اضافه شدن مقدار باید روی این گزینه کلیک کنید تا رنگ مورد نظر اضافه شود.

 

در ادامه آموزش ایجاد محصولات متغیر در ووکامرس، ما سه رنگ آبی، قرمز و سیاه رو اضافه کردیم. اگر خواستید میتوانید هر رنگی که لازم دارید رو به دلخواه اضافه کنید. حالا دوباره به صفحه محصول بر میگردیم و به سراغ جعبه اطلاعات محصول میرویم. در این جعبه به تب ویژگی ها میرویم و از منوی آن ویژگی رنگ رو انتخاب میکنیم و روی دکمه افزودن کلیک می کنیم.

محصول متغیر - ویژگی ها

(چون در بخش ویژگی ها، ویژگی رنگ رو اضافه کردیم در این بخش ویژگی رنگ اضافه شده است)

 

بعد از افزودن ویژگی باید از بخش مقدارها، رنگ های مورد نظر رو انتخاب کنید. (ما در مثال خود سه رنگ تعریف کردیم و این سه رنگ در بخش ویژگی نمایان شدند)

 

محصول متغیر - مقدار ها

 

بعد از اینکه مقدارها رو انتخاب کردید باید تیک گزینه استفاده برای متغیرها رو بزنید تا از این ویژگی در بخش متغیرها استفاده کنیم.

 

استفاده برای متغیر ها

 

حال باید این تنظیمات رو ذخیره کنید. کافیه روی گزینه ذخیره ویژگی ها کلیک کنید تا این تنظیمات ذخیره شود.

 

خب کارمون با تب ویژگی ها تموم شد و برای ادامه آموزش ایجاد محصولات متغیر در ووکامرس باید به سراغ تب متغیرها برویم. در این تب از ویژگی های که قبلا اضافه کردیم متغیر می سازیم. کافیه وارد بخش متغیرها شویم و از بالا روی ساخت متغیرها از همه ویژگی ها کلیک کنیم و با زدن دکمه برو آن را اعمال کنیم؛ به این ترتیب ویژگی های شما اضافه می شوند.

 

ساخت متغیرها از همه ویژگی ها

 

خب الان ما ویژگی رنگ ها رو اضافه کردیم و باید برای هر کدوم قیمت در نظر بگیریم. کافیه رو فلش سمت چپ کلیک کنید تا صفحه رنگ مورد نظر باز شود.

 

افزودن متغیر

 

برای هر ویژگی صفحه ای مشابه صفحه زیر باز میشه که در ادامه هر فیلد رو توضیح می دیم.

 

پیکربندی متغیر ها

 

۱- آیکن: در این بخش میتوانید برای رنگ آبی این محصول عکس انتخاب کنید. بهتره رنگ محصولی که آبی رنگ است را وارد کنید.

۲- فعال شده: یعنی شما این محصول با این رنگ رو فعال کرده اید. برای فعال سازی یا غیر فعال کردن از این گزینه استفاده کنید.

۳- دانلودی: اگر محصول دانلودی است میتوانید از این گزینه استفاده کنید. چون اینجا محصول ما ساعت است نیاز به تیک این گزینه نیست.

۴- مجازی: اگر محصول شما احتیاج به ارسال پستی نداشته باشد این گزینه رو فعال میکنید. یعنی این محصول مجازی است.

۵- مدیریت موجودی انبار: اگر تیک این گزینه رو بزنید دو فیلد دیگر اضافه می شود.

۶- شناسه محصول: این بخش مربوط به شناسه محصول یا همون SKU است.

۷- قیمت محصول: در این بخش قیمت این محصول رو وارد میکنید. (معمولا قیمت محصولات با رنگ های مختلف، متفاوت است)

۸- قیمت فروش فوق العاده: اگر خواستید این محصول رو در حالت فروش فوق العاده قرار دهید کافیه قیمت رو وارد کنید و اگر خواستید زمان مشخص کنید کافیه روی گزینه زمان بندی فروش کلیک کنید.

۹- وضعیت موجودی در انبار: از طریق این گزینه میتوانید وضعیت محصول در انبار رو تغییر دهید. آیا محصول موجود هست یا نه، یا اصلا در حال پیش خرید باشد.

۱۰- وزن: در این بخش میتوانید وزن محصول را وارد کنید که بر اساس کیلوگرم مشخص می شود.

۱۱- ابعاد: در این بخش میتوانید طول، عرض و ارتفاع محصول رو مشخص کنید.

۱۲- کلاس ارسال: اگر در بخش تنظیمات حمل و نقل ووکامرس، کلاس خاصی رو تعریف کردید یعنی روش خاصی برای ارسال مرسوله دارید میتوانید در این بخش آن را انتخاب کنید.

۱۳- توضیحات: در این بخش میتوانید یک نام و توضیحات برای این متغیر تعریف کنید.

 

توجه: برای دو رنگ بعدی هم تغییرات رو لحاظ کنید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید تا تنظیمات ذخیره شود.

بعد از اینکه این تغییرات رو انجام دادید و محصول رو منتشر کردید وارد صفحه محصول در سایت شوید. اگر توجه کنید بخش انتخاب رنگ مشخص شده و بخش انتخاب رنگ محصول در ووکامرس برای این محصول فعال شده است. بعد از اینکه رنگ مورد نظر رو انتخاب کردید، قیمت محصول با رنگ انتخابی نمایان می شود.

 

پیش نمایش محصول

در این مقاله درباره چگونگی ایجاد محصولات متغیر در ووکامرس صحبت کردیم. اگر شما هم برای راه اندازی سیستم وبسایت فروشگاهی خود از ووکامرس استفاده می کنید باید حتما از قابلیت ایجاد محصولات متغیر استفاده کنید. به کمک این ویژگی می توانید یک سری گزینه متفاوت برای محصول خود بسازید. این مسئله برای فروش خدمات بسیار راحت تر خواهد بود.

به زیفا امتیاز دهید
پشتیبانی زیفا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *