ترفند های مدیریت کانال تلگرام

ترفند های مدیریت کانال تلگرام

ترفند های مدیریت کانال تلگرام

این روز ها کانال های تلگرام به خوبی جایگاه خودشان را کسب کرده اند به گونه ای که هر کسی به آسانی می تواند برای خودش یک کانال تلگرام داشته باشد و با کنترل و مدیریت آن با سایر افراد به صورت یک طرفه ارتباط بر قرار کند. البته به تازگی در آپدیت های تلگرام ، امکان لینک دادن یک گپ به کانال و بحث و تبادل نظر درباره پست های کانال فراهم شده است که بعضی مدیران از آن استفاده می کنند.

انتخاب اسم مناسب

تیتر کاملا واضح است و نیازی به تاکید بر این مطلب نیست ، اینکه نام کانال شما با کسب و کار مورد نظرتان همخوانی داشته باشد ، کاملا منطقی است اما پیشنهاد می شود اگر اکانتی در سایر شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام دارید سعی کنید نام کانال تلگرام و نام کاربری یا صفحه اینستاگرامتان نیز یکسان باشد.

پرستیژ خاص خود را داشته باشید

سعی داشته باشید اعتبار کانال به مطالب خودتان باشد و محتوای منتشر شده توسط شما بیشترین جذب را داشته باشد. تصاویر اختصاصی برای هر مطلب تهیه کنید ، آی‌دی کانال را در مطالب قرار دهید و یا حتی لوگوی اختصاصی خودتان را تهیه کنید. مطمئن باشید کاربر با دیدن این موارد برای وقتی که شما گذاشته‌اید ارزش قائل می‌شود و در کانال‌تان ماندگار خواهد شد.

 

افزایش تعامل با کاربران

تعامل با اعضا بسیار مهم می باشد. کاربر باید حس مهم بودن و ارزش داشتن برای مدیر کانال را به قدر کافی حس کند و با شرکت در بحث های کانال فعالیت بالایی داشته باشد. شما می توانید با ساخت نظرسنجی با ربات نظرسنجی تلگرام و یا پرسیدن سوالات مختلف ، کاربران را به چالش بکشید. در این صورت کاربر خودش را جزیی از کانال خواهد دانست و فکر خارج شدن از کانال را نخواهد کرد.

از هشتگ ها بهره ببرید

هشتگ ها عناصر خوبی هستند که می توانند در دسترسی آسان تر مطالب توسط کاربران و مخاطبان موثر باشند. همان‌طور که می‌دانید هشتگ به عباراتی گفته می‌شود همراه با کاراکتر “#” همراه هستند. هشتگ گذاری زمانی معنا دار می شود که در یک گروه یا کانال، مطالب منتشر شده ، دسته بندی شده قرار داشته باشند و برای هر موضوعی یک هشتگ ایجاد شود.

بهینه سازی محتوا

انتشار مطالب مفید و مناسب در کانال تلگرام می تواند کمک زیادی به نگه داشتن اعضای کانال و حتی افزایش ممبر کانال تلگرام نماید . بنابراین سعی کنید محتوای مناسب با ذائقه کاربران تان و در عین حال مرتبط با زمینه فعالیت تان در کانال تلگرام خود قرار دهید . مهم‌ترین اصل داشتن یک کانال موفق این است که محتوا با علایق کاربران جور باشد.

بی صدا کردن مطالب ارسالی

در آخرین آپدیت های تلگرام قابلیتی جالب به آن افزوده شده تا بتوانید اعلانات را غیرفعال کنید. در نوار پایین کنار باکس تایپ پیام، یک آیکون جدید به شکل زنگ دیده می‌شود که با کلیک بر روی آن ، یک خط کج بر روی آن قرار می‌گیرد و در این صورت هنگام قرار دادن پست جدید، هیچ اعلانی برای اعضای کانال ارسال نمی‌شود. کاربرد این آیکون در مواقعی است که قصد دارید چندین پست را به صورت متوالی منتشر کنید.

 

 


ترفند های مدیریت کانال تلگرام

ترفند های مدیریت کانال تلگرام

به زیفا امتیاز دهید
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *