بهترین روش برای کامنت های بیشتر در سایت

بهترین روش برای کامنت های بیشتر در سایت

بهترین روش برای کامنت های بیشتر در سایت

بسیاری از افراد می خواهند بدانند که چگونه سایت خود را بهبود ببخشند تا در پست های خود کامنت های بیشتری دریافت کنند. در ادامه قصد داریم 11 روش برای عملی کردن این موضوع را با هم بررسی کنیم.

  1. هاست بهتری بگیرید

شاید چنین به نظر نرسد اما کامنت ها می توانند منابع زیادی از هاست شما را مصرف کنند. توجه داشته باشید که هر دفعه یک کاربر نظری ثبت می کند، سایت سرور شما یک اسکریپت PHP را اجرا می کند. حال اگر چندین کاربر به طور همزمان زیر پست شما کامنت ثبت کنند، ممکن است سایت شما برای همه کاربران کمی کند شود و این مسئله می تواند موجب نارضایتی کاربرانتان شود.

  1. استفاده از مدیریت کامنت به جای Captcha

اگرچه استفاده کردن از Captcha روش مؤثری برای مقابله با اسپم کامنت هاست اما مرحله اضافه Captcha برای کاربران جالب نیست و رغبت آن ها برای ثبت نظر را کاهش می دهد. به همین دلیل، پیشنهاد می شود مدیریت نظرات را در سایت خود فعال کرده و هر کامنت را به صورت دستی بررسی کنید.

  1. به کاربران اجازه عضویت در بخش نظرات را بدهید

به طور عادی، زمانی که کاربر نظری در سایت شما ثبت می کند باید به صورت متداول به صفحه سر بزند تا پاسخ های خود را دریافت کند. بنابراین، در صورتی که آدرس صفحه را فراموش کنید و آن را Bookmark نکرده باشید، احتمالا دیگر به آن سایت باز نخواهید گشت. از این رو، بهتر است به کاربران خود اجازه عضویت در بخش نظرات بدهید.

بدین ترتیب، کاربر اعلانات کامنت های جدید را دریافت خواهد کرد و بیشتر به صفحات شما سر می زند. این مسئله در بازدید های کلی سایت شما نیز بسیار تأثیر گذار است چرا که بخش نظرات شما به بحث های جذاب تری تبدیل می شود.

  1. نمایش نظرات جدیدتر

وردپرس، به طور پیش فرض، کامنت های جدید تر را در آخر صفحه به نمایش می گذارد. از این رو، به مرور نظرات بیشتر شده و نظرات قدیمی تر بخش های بالاتر را اشغال می کنند. به همین دلیل توصیه می شود این حالت را به نظرات جدیدتر تغییر دهید تا کامنت های جدید تر در اول بخش نمایش داده شوند.

  1. نظرات پست های قدیمی را باز بگذارید

بسیاری از بلاگر ها، به منظور کاهش اسپم امکان نظردهی در مطالب قدیمی را می بندند. با این وجود، بسیاری از کاربران که در آینده این مطالب را می خوانند می خواهند در زیر آن نظر ثبت کنند. از آن جایی که به شما پیشنهاد کردیم از مدیریت دستی نظرات استفاده کنید، دیگر نیازی نیست نگران اسپم کامنت ها باشید.

  1. بهترین نظر دهنده های خود را در یک ویترین به نمایش بگذارید

یکی از راه های بسیار جالب و مؤثر برای تشویق کاربران به ثبت نظر، قدردانی از کاربران وفادارتان است. شما با نمایش دادن افرادی که به صورت مستمر پست های شما را خوانده و زیر آن نظر ثبت می کنند می توانید یک جامعه زنده به وجود آورید. به عبارت دیگر، سایر کاربران واکنش شما نسبت به این افراد را می بینند و بیشتر مشتاق می شوند برای مطالبتان نظر ثبت کنند.

  1. به کاربران امکان امتیاز دهی یا اشتراک نظرات را بدهید

یکی دیگر از اقدامات جالب که می توانید برای بخش نظرات خود انجام دهید اضافه کردن قابلیت امتیاز دهی و حتی اشتراک گذاری کامنت هاست. افزونه های متعددی برای این منظور وجود دارند و شما با استفاده از آن ها می توانید بخش نظرات سایت خود را یک پلتفرم زنده و بحث برانگیز تبدیل کنید.

  1. کاربران را از زمانی که نظرشان تأیید شد مطلع کنید

در صورتی که از نکته دوم ما استفاده کرده باشید، زمانی که یک کاربر در سایت شما نظر ثبت کند، وردپرس به آن ها می گوید که نظرشان منتظر تأیید مدیر است. اما پس از این، کاربر متوجه نخواهد شد که چه زمانی نظرش تأیید یا رد شده است. بنابراین، روش خوبی که می تواند باعث راحتی کاربران شود مطلع ساختن آن ها از تأیید یا رد شدن نظر آن هاست. خوشبختانه، افزونه Comment Approved به شما این امکان را می دهد تا پس از تأیید کردن نظر هر کاربر، به صورت اتوماتیک ایمیل تنظیم شده ای را دریافت نمایند.

سخن آخر

در آخر، بدیهی است که برای دریافت نظرات بیشتر، باید به نظرات کاربران خود واکنشی نشان دهید تا متوجه شوند شما به عنوان مدیر سایت یا نویسنده مطلب نسبت به آن ها بی تفاوت نبوده اید. امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
آیدین سلیمان بیگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *