انواع بازار یابی با دیجیتال مارکتینگ

انواع بازار یابی با دیجیتال مارکتینگ

انواع بازار یابی با دیجیتال مارکتینگ

انواع بازار یابی با دیجیتال مارکتینگ

امروزه اصطلاح دیجیتال مارکتینگ بسیار به گوش ما میرسد هرنوع کسب وکار در فضا و بستر اینترنت را دیجیتال مارکتینگ نام گذاری میکنند در این مقاله به بررسی انواع بازار یابی با دیجیتال مارکتینگ می پردازیم.

 

1. بازار یابی جاذبه ای :

منظور از این نوع بازار این می باشد که بجای اینکه فروشنده بدنبال مشتری برود خود مشتری به فروشنده مراجعه کند این نوع بازار یابی را بازار یابی جاذبه ای می گویند که بوسیله ی روش های مختلف مانند سئو ، محتوا گذاری ، تبلیغات و … مشتری جذب فعالیت شما می شود و به شما مراجعه می کند.

 

2. بازار یابی چریکی :

بازاریابی چریکی اغلب برای کسب و کارهای کوچک مناسب است که نیاز دارند بدون اینکه هزینه های بسیاری بکنند به یک مخاطب بزرگی برسند. همچنین توسط شرکت های بزرگ در کمپین های مردمی مورد استفاده قرار می گیرد تا کمپین های رسانه های جمعی را تشویق کنند. افراد نیز این سبک بازاریابی را به عنوان راهی برای یافتن شغل یا کار بیشتر مورد استفاده قرار داده اند.

 

3. بازار یابی ایمیلی :

بازار یابی ایمیلی یکی دیگر از راه های مناسب برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبان می باشد و برای آگاه سازی آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد بخصوص در ساخت کمپین ویژه و صفحه لندیگ پیج خود کاربرد زیادی دارد.

 

4. بازار یابی محتوا :

این نوع بازار یابی ارتباط مستقیم با سئو دارد بازار یابی محتوا یکی از مهمترین اقدامات در بهینه سازی و سئو می باشد در واقع با استفاده از محتواهاست که شما می توانید سئو سایتتان را بهبود دهید در واقع تولید محتوا با فرض وهدف معرفی نوع فعالیت وبرند باعث رشد چشمگیری در وبسایتتان می شود.

 

5. بازار یابی ویروسی :

این نوع بازاریابی نوعی بازار یابی دیجیتالی می باشد و با کمک شبکه های اجتماعی صورت می گیرد کسب و کار شما بصورت یک موج در بین مردم تبلیغ می شود در این روش، به یک کمپین خلاقانه نیاز است تا خود به خود در بین مردم پخش شود.

 

6. بازار یابی شبکه های اجتماعی :

امروزه که رونق شبکه های اجتماعی در بین جوامع بسیار زیاد است بازار یابی شبکه های اجتماعی یکی دیگر از بازار یابی های موفق می باشد بدین صورت که تبلیغ محصولات معرفی برند از این روش موجب رشد چشمگیرمراجعه کنندگان به وبسایت های مورد نظر می شود.

 

7. بازار یابی PPC :

در این بازار یابی شما با پرداخت هزینه به سایت ها های پربازدید ومعتبر می توانید تبلیغ وبسایت خود را در این نوع سایت ها قرار دهید  و هر بار که کسی روی تبلیغ شما کلیک کند، باید به منتشر کننده تبلیغ مبلغی رو پرداخت کنید یکی دیگر از راه های بازار یابی رایج  بازار یابی ppc  می باشد.

 

8. سئو :

یکی از مهم ترین و رایج ترین نوع بازار یابی سئوی کلمات کلیدی می باشد شما پس از طراحی وب سایت خود با اقدامات مختلف رنکینگ و رتبه بندی خود را در گوگل بالا می برید که این روش با بهره گیری از خواص سئو امکان پذیر می باشد سئو سایت باید توسط متخصصین سئو صورت گیرد.

 


انواع بازار یابی با دیجیتال مارکتینگ

انواع بازار یابی با دیجیتال مارکتینگ

 

5/5 - (1 امتیاز)
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *