رنگ برند چه تاثیری در افزایش فروش دارد؟

رنگ برند چه تاثیری در افزایش فروش دارد؟

رنگ برند چه تاثیری در افزایش فروش دارد؟

رنگ برند چه تاثیری در افزایش فروش دارد؟

حتما فروشگاه های بزرگ و تم داخلی و یا حتی محصولات مختص برند آن ها را مشاهده کرده اید و خوراکی هایی بوده اند که شما فقط با رنگ آن ها انس گرفته اید و چنانچه به مغازه ای میروید از فروشنده میخواهید که چنین جنسی را با این رنگ و مشخصات به شما دهد .

 

آری این همان روانشناسی ای است که برند بر ذهن شما بر جای گذاشته ، به طوری که شما فقط با استفاده از رنگ آن را میشناسید ؛ در واقع رنگ آن را لایق محصول دانسته و میپذیرید . به طور مثال شکلات هوبی یا هابی که سالهاست مردم آن را با رنگ بنفش میشناسند.

 

رنگ ها به دلایل زیبایی ظاهری و چشم نوازی فوق العاده ، نقش بسیار مهمی در جلوه ظاهری دارند و طراحان به دلیل تاثیر روانی بالای آن در بازاریابی و فروش ، از هر رنگ در جای درست استفاده می کنند و بوسیله آن پیامی را به بیننده منتقل می کنند. 

 

روانشناسی رنگ ها همواره از جالب ترین بحث های بازاریابی بوده است. انتخاب رنگ موضوعی بحث برانگیز و پیچیده می باشد که تاثیر بالای آن در دراز مدت اهمیت آن را افزایش می دهد. در واقع واکنش مصرف کننده به رنگ و برند مهمتر از خود رنگ است لذا اکثر بررسی های انجام شده بر روی مخاطبان کسب و کار انجام می شود.

 

رنگ برند نشانگر خصوصیت آن و شرکت ارائه دهنده آن است ؛ فرضا یک شرکت مواد شوینده معمولا از رنگ های آبی روشن و سفید استفاده میکند و یک شرکت شکلات سازی از رنگ های گرم بهره میگیرد ، بنابراین این موضوع در طراحی سایت یا محتوای آن نیز صدق میکند.

 

رنگ برند چه تاثیری در افزایش فروش دارد؟ ؛  ویژگی رنگ های مختلف 

 

رنگ زرد : صمیمیت، شفافیت، عزت نفس و اعتماد به نفس، خوش بینی و گرمی و همچنین مثبت اندیشی است و باعث انتقال حس خوشحالی به بازدید کننده می شود.

 

رنگ قرمز : حس سرزندگی و قدرت و انرژی است

 

رنگ نارنجی : شاد، خلاقیت، سرگرمی، دوستانه، لذت و با اعتماد بنفس از جمله ویژگی های بارز این رنگ است

 

رنگ آبی : صداقت، منطق، قدرت، اطمینان، قابل اعتماد و مناسب ارتباطات است

 

رنگ سبز : صلح طلبی، احساس خوب آرامش، قدرت، سلامتی، رشد و تعادل

 

رنگ بنفش : دانا، خلاق، با تخیل بالا

 

رنگ خاکستری : آرامش، تعادل، بی طرف

 

محققان طی یک تحقیق دریافتند که 90 درصد نظرات و قضاوتهایی که در خصوص یک محصول شکل میگیرد ، بر اساس طیف رنگ آن است . پس تمام تلاش ما در این مقاله این بود که شما را ابتدا با رنگ ها آشنا نموده و سپس راهنمایی های لازم برای انتخاب تم یا رنگ محصول در فروشگاه اینترنتی خود یا سایت مربوط به محصولتان را بیاموزیم .

 


رنگ برند چه تاثیری در افزایش فروش دارد؟

رنگ برند چه تاثیری در افزایش فروش دارد؟

 

به زیفا امتیاز دهید
پشتیبانی زیفا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *