معرفی لندینگ پیج و نحوه ایجاد آن

معرفی لندینگ پیج و نحوه ایجاد آن

به طور ساده می توان گفت که این صفحات دروازه ورود بازدیدکنندگان به سایت هستند و می توان آن ها را به عنوان نقطه فرود یک بازدید کننده در نظر گرفت. شاید ساده ترین پاسخی که می شود درباره اینکه صفحه فرود چیست بدهیم این باشد: اولین صفحه ای که بازدید کننده از طریق آن به فضای محتوا ورود میکند لندینگ پیج یا صفحه فرود نامیده می شود. به طور کلی این صفحات را به عنوان صفحه هدف نیز می شناسند. صفحاتی که به نوعی باعث افزایش بازدید و فروش می شوند. همچنین، باید بدانید معرفی لندینگ پیج و نحوه ایجاد آن ویژگی های خاصی دارند که باید آن ها را رعایت نمایید.

 

ویژگی های اصلی یک لندینگ پیج چیست؟

معمولا صفحات فرود بر خلاف صفحه اصلی سایت فقط یک هدف را دنبال می کنند و این یکی از اصلی ترین تفاوت های لندینگ پیج با صفحه ی اصلی می باشد؛ این در حالی است که در صفحه اصلی می توانید با لینک دادن به صفحات دیگر چندین هدف را دنبال کنید. شما باید در ساخت لندینگ پیج به دو نکته بسیار مهم توجه داشته باشید: 1. صفحه فرود هدف خاصی را دنبال می کند 2. فرآیند تبدیل کاربر به مشتری در این صفحه باید با یک دکمه صورت بگیرد. به طور کلی، صفحات لندینگ پیج به سه دسته تقسیم می شوند:

 

صفحات اصلی

در صفحه اصلی معمولا راجب کلیت محتوای کسب و کار اطلاعات گذاشته می شود و بسته به نوع کسب و کار این اطلاعات متفاوت می باشد. صفحه اصلی شامل صفحه دسته بندی محصولات، خدمات و … می باشد که خود از صفحه های اصلی و پایه سایت هستند.

 

طراحی میکروسایت

یک سایت کوچک و مجزا از سایت اصلی می باشد که به صورت جداگانه نسبت به صفحه اصلی عمل می کند؛ به طوری که آدرس صفحه میکروسایت با آدرس وبسایت اصلی تفاوت دارد.

 

طراحی لندینگ اختصاصی

تمرکز اصلی در این طراحی بر روی فراخان عمل می باشد. این فراخوان می تواند به صورت پر کردن فرم‌های قرار داده شده در سایت، دانلود کاتالوگ، ثبت نام، خرید محصول و … باشد.

 

ویژگی لندینگ پیج اختصاصی

  • در این نوع لندینگ پیج تمرکز اصلی روی یک عمل تبدیل (conversion action) خاص است.
  • میزان سردرگمی ایجاد شده نسبت به بقیه موارد بسیار کمنتر می باشد.
  • در آن فرآیند تبدیل کردن بازدید کننده به مشتری بسیار ساده اتفاق میافتد.
  • این سبک از طراحی بسیار هدفمند می باشد و مخاطبان خاص را هدف قرار می دهد.

 

معرفی لندینگ پیج و نحوه ایجاد آن

ساخت صفحه فرود یا لندینگ پیج با وردپرس

معمولا وردپرس را به عنوان یک همه کاره می شناسند که با استفاده از آن می توان هر نوع سایتی را ساخت. پس برای ساخت صفحه فرود هم می توان از آن استفاده کرد. در وردپرس تعدادی افزونه صفحه ساز وجود دارند که برای ساخت صفحه فرود بسیار مناسب می باشند. شما می توانید با استفاده از این صفحه ساز ها، بدون نیاز به برنامه نویسی خاصی صفحه فرود طراحی کنید.

 

نصب افزونه مورد نیاز

تنها کافیست که افزونه ویژوال کامپوزر را نصب کنید. در صورت نیاز، می توانید آموزش نصب آن را در وردپرس تماشا کنید.

 

ساخت برگه صفحه فرود

بعد از نصب افزونه، از بخش برگه‌ها > افزودن برگه را کلیک کنید و یک برگه خام برای وردپرس بسازید.

 

شما باید در این بخش از ویژگی های برگه، برای صفحه مورد نظر خود یک قالب تمام عرض انتخاب کنید. باید توجه کنید که قالب تمام عرض به قالب سایت شما بستگی دارد. در نتیجه، باید از قالبی استفاده کنید که قابلیت این را داشته باشد که تمام عرض شود. قالبی نظیر اهورا.

 

 

برای جلوگیری از مزاحمت های سایدبار برگه را روی FullWidth قراردهید که یعنی صفحه شما تمام عرض است.

 

طراحی صفحه فرود ساخته شده

برای فعال شدن صفحه ساز حتما باید روی دکمه آبی رنگ ویژوال کامپوزر کلیک کنید. پس از این کار، می توانید بدون اینکه مشکلی داشته باشید شروع به ساخت و طراحی برگه با استفاده از المان های این افزونه کنید.

 

ساخت صفحه فرود با برنامه نویسی

اگر توانایی نوشتن زبان HTML و CSS را دارید، برای ساخت صفحه فرود از طریق برنامه نویسی کار بسیار آسانی خواهید داشت.

ابتدا باید برای برگه مورد نظرتان یک قالب برگه جداگانه بسازید.

حالا برگه را انتشار دهید. هر کدی که در فایل قالب برگه جداگانه خودتان بنویسید، در این صفحه نشان داده خواهد شد. تنها می بایست شروع به نوشتن دستور های PHP یا HTML مد نظر خودتان کنید و سپس از طریق سی‌اس‌اس به دلخواه خودتان به صفحه فرود، رنگ و لعاب دهید.

 

به زیفا امتیاز دهید
آیدین سلیمان بیگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *