افزونه المنتور چیست؟

افزونه المنتور چیست؟

افزونه المنتور چیست؟ معرفی کامل ویژگی های المنتور

برای طراحی سایت بدون کدنویسی یکی از بهترین سیستم های مدیریت سایت وردپرس می باشد. در حال حاضر 35 درصد از کل وبسایت های جهان از وردپرس استفاده میکنن و این آمار بسیار تامل برانگیزیه. این تعداد وبسایت نشان از قدرت وردپرس دارد. برای اینکه راحت تر بتوانیم در وردپرس طراحی سایت کنیم برنامه های کوچکی وجود دارند که به امکانات وردپرس اضافه میکنن. به این برنامه ها افزونه یا پلاگین میگویند. برای یک طراحی سایت بی نقص به انواع افزونه ها نیاز داریم که در ادامه مهم ترین آنها را لیست کرده ایم.

 • افزونه های صفحه ساز
 • افزونه های امنیتی
 • افزونه های سرعت سایت
 • افزونه های سئو یا بهینه سازی سایت
 • افزونه های سئو یا بهینه سازی سایت
 • افزونه های فروشگاه ساز

افزونه المنتور هم یک افزونه صفحه ساز است که جزو بهترین افزونه صفحه ساز وردپرس می باشد.

 

افزونه المنتور چیست؟

صفحه ساز المنتور به شما امکان سفارشی کردن استایل هر کدام از ویجت های صفحه را میدهد. این کنترل بر استایل ها، شامل تنظیمات فونت ها، رنگ ها، پس‌زمینه و فاصله ها میباشد.

المنتور شامل کدهای قویتری نسبت به صفحه سازهای قبلی وردپرس است، دراگ اند دراپ سریع و راحت تر، کنترل کامل بر صفحه بندی و انعطاف پذیری المنتور باور نکردنی میباشد. خبر خوش اینکه دسترسی به همه این موارد در افزونه المنتور رایگان است. 

هدف طراحان المنتور قابل دسترس تر کردن ویژگی های مهم برای طراحان است. 

 • کنترل بر چیدمان
 • کنترل یک لی اوت طراحی شده 
 • وفور ابزارک ها
 • عملکرد و بهینه سازی کد
 • قابلیت های طراحی ریسپانسیو
 • سازگاری با سایر قالب ها و افزونه ها

 

مزایای افزونه المنتور در وردپرس

افزونه المنتور مزایای برجسته و زیادی دارد و همین مزایا باعث شده اند تا آمار نصب این افزونه وردپرسی به بیش از دو میلیون نصب رسمی در مخزن وردپرس برسد. هر افزونه ای نمی تواند به این تعداد نصب برسد و باید دارای قابلیت های فراوان در خود باشد.

 

ویژگی های المنتور

1. طعم طراحی با افزونه المنتور

قبل از هر چیز به طراحیهای زیر دقت کنید. این طراحی صفحات، بدون برنامه‌نویسی، بدون کار با فتوشاپ و بدون CSS توسط مؤسس و طراح اصلی المنتور یونی لوکسنبرگ طراحی شده است. یونی گفته است من ده سال است که وبسایت طراحی میکنم و با اینکه المنتور محصول خودم می باشد باز هم تعجب میکنم وقتی که انقدر راحت و زنده این طراحی ها را میشود انجام داد.

 

طراحی با المنتورالمنتور چیستطراحی با المنتور

2. طراحی زنده صفحات سایت در المنتور

المنتور چیست

قبل از المنتور، تلاش های زیادی شده بود که صفحه‌سازی طراحی شود تا اجازه طراحی در حالت Frontend و به صورت زنده را به طراح بدهد. اولین افزونه‌ای که موفق به ارائه چنین خدماتی شد المنتور است. با المنتور بدون نیاز به ابزارک های گیج کننده و بدون تأخیر، بدون نیاز به تغییر حالت پیش‌نمایش، بدون یادگیری زمانبر، هر عنصر طراحی در صفحات شما به صورت زنده و Real Time تغییر میکند.

 

3. کنترل بر چیدمان در المنتور

یک طراحی عالی با چیدمان صفحه آغاز میشود. با کنترل عناصر مختلف صفحه، فاصله‌های خالی بین ابزارک ها، عرض، ارتفاع و موقعیت‌یابی آنها میتوان یک طراحی را موفق یا با شکست مواجه کند. المنتور در مقایسه با هر افزونه دیگری، امکان کنترل بیشتری روی این تنظیمات به طراحان سایت میدهد. از آنجایی که المنتور یک صفحه‌ساز زنده است، تنظیم ساختار صفحه دقیقا مطابق میل شما نسبت به صفحه‌سازهای دیگر در وردپرس بسیار ساده‌ تر است.

 

عرض بخش

بخش های صفحه Elementor معماری اصلی صفحه را تشکیل و به شما امکان طراحی های سطح بالا و پیشرفته را میدهند.

 

تغییر سایز در المنتور
 

تنظیم اندازه ستون ها

تنظیم دقیق اندازه ستون ها قبل از المنتور هرگز به این سادگی نبوده است.

فاصله بین ستون ها

فاصله‌های بین ستون‌ها را تغییر دهید تا طراحی شما زیباتر شود. با تغییر فاصله‌ها به طور هم زمان، میتوان آسان تر تصمیم گرفت که کدام حالت بهتر است.

 
فاصله ستونها در المنتورطراحی با المنتور

موقعیت محتوا

ستون ها را میتوان در بالا، وسط یا پایین بخش قرار دهید. همچنین میتوانید در کل بخش به صورت کشیده جای دهید. محتواها هم به همین صورت در ستون ها میتوان موقعیت دهی کرد.

 

پدینگ و حاشیه منحصر بفرد

حاشیه و پدینگ بخش ها، ستون ها و ابزارک ها را با استفاده از واحد های مختلفی از جمله EM، PX یا %  تنظیم کنید. تنظیم اندازه دینامیک المنتور به شما امکان اینکه کنترل بیشتری روی صفحه نمایش های مختلف موبایل و غیره داشته باشید، میدهد.

 

تنظیم حاشیه در المنتور
 

4. کنترل بیشتر از یک استایل در المنتور

تایپوگرافی

بیش از 600 فونت را میتوان امتحان کرد. با المنتور میتوان انواع کنترل ها را بر روی فونت هر ویجت یا بخشی در صفحه داشته باشید. ارتفاع خطوط، وزن قلم، فاصله حروف، سبک فونت ها و موارد دیگر را امتحان کنید.