ایمپرشن و ریچ در اینستاگرام چیست ؟

ایمپرشن و ریچ در اینستاگرام چیست ؟

ایمپرشن و ریچ در اینستاگرام چیست ؟

این روز ها که اینستاگرام حضور پر رنگ تر در شبکه های اجتماعی دارد و با اهمیت وجود معیار های بیشتری برای پیگیری نظیر ریچ و ایمپرشن ممکن است داشتن اطلاعات درباره ی داده های خود مشکل تر باشد. اینستاگرام بستر بسیار مناسبی برای به اشتراک گذاشتن انواع عکس یا ویدیو به روش های نوین بوده و ارتباط با کاربران را برای شما فراهم می کند ؛ که شما برای موفقیت در این زمینه کافیست در استراتژی های اینستاگرام سرمایه گذاری کنید و در محور آن عمل کنید. با فناوری اطلاعات زیفا در این مقاله همراه باشید.

آمار هایی از انتشار محتوا در اینستاگرام

 • تا به امروز در پلتفرم اینستاگرام تعدادی بیش از 40 میلیون عکس و فیلم به اشتراک گذاشته شده.
 • این شبکه اجتماعی ماهانه بیش از 800 میلیون کاربر فعال دارد.
 • در ماهی که گذشت بیش از 50 % از شرکت هایی که در اینستاگرام حضور دارند ، در اینستاگرام استوری منتشر کرده اند.
 • حدود یک پنجم از استوری کسب و کار ها یک پیام مستقیم ( direct ) دریافت می کنند.
 • از تاریخ 1 نوامبر 2017 استوری های اینستاگرام روزانه دارای 300 میلیون کاربر فعال بوده است.
 • بیش از نیمی از 800 میلیون کاربر فعال در اینستاگرام روزانه تعداد زیادی استوری به اشتراک میگذارند.

ریچ و ایمپرشن چیست ؟

ریچ ( Reach ) :

تعداد کاربران یا اکانت هایی به فردی که پست یا استوری شما را در روز مشخص مشاهده کرده اند. اگر این واژه را در لغت نامه دیده باشید به معناب رسیدن می باشد که چندان کاربردی نیست. واژه ریچ ( reach ) را می توان معادل بازدید کننده در نظر گرفت و فرض کرد. اگر به قسمت insight پست های خود نگاه کرده باشید ، متوجه خواهید شد که عددی را به عنوان ریچ ( reach ) برای شما نمایش می دهد. اگر فرض بر مثال عدد نمایش داده  شده برای شما 150 باشد ایه بدان معناست که 150 اکانت از پست شما بازدید کرده اند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که تعداد دفعات بازدید تاثیری در این عدد نخواهد داشت. یعنی اگر کاربری پست شما را 3 بار دیده باشد تنها یک عدد به مقدار ریچ پست شما اضافه خواهد شد. افراد بازدید کننده می توانند از راه های مختلفی هشتگ ، استوری کردن پست شما توسط دیگران ، لوکیشن ، اکسپلور و …. به پست شما رسیده باشند.

ایمپرشن ( Impression )

ایمپرشن تعداد دفعاتی است که پست یا استوری شما توسط کاربران و دنبال کنندگان شما مشاهده شده است. این واژه در لغت نامه به معنای احساس و عقیده می باشد. باز هم ما میتوانیم معنای این واژه را بازدید ترجمه و فرض کنیم. اگر به قسمت insight پست های خود نگاه کرده باشید ، متوجه خواهید شد که عددی را به عنوان ایمپرشن ( Impression ) برای شما نمایش می دهد. برای مثال اگر عدد نمایش داده شده 500 باشد این بدان معناست که این پست شما 500 بار توسط کاربران و دنبال کنندگان شما مشاهده شده است. اگر یک اکانت پست شما را n بار دیده باشد n مقدار به آمار ایمپرشن شما اضافه خواهد شد.

ایمپرشن و ریچ در اینستاگرام چیست

تفاوت ریچ و ایمپرشن چه تاثیری بر کسب و کار ما در اینستاگرام دارد؟

شما در پیج شخصی خود به بخش insights پیج خود دسترسی نخواهید داشت و اصولا به کارتان نمی آید. تنها در صورتی می توانید این گزینه را مشاهده کنید که پیج شما بر روی بیزینس موود ( Business Mood ) باشد. برای بالا بردن کارایی پیج اینستاگرام ، بایدبا راه های با ارزش کردن پیج آشنا باشید و تسلط به امکانات insights بسیار حائز اهمیت است. پس از آشنایی سطحی با امکانات و آمار هایی که یک بیزینس اکانت اینستاگرام در اختیار ما قرار می دهد. با ما همراه باشید تا چگونگی کار با این ابزار و استفاده از آن در بهبود پیج اینستاگرام آشنا شوید.

امکانات اکانت بیزینس اینستاگرام ( Business account )

اکانت بیزینس اینستاگرام برای استفاده های تجاری از این شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به آمار ها در حال حاضر تعداد N اکانت تجاری در اینستاگرام مشغول فعالیت هستند. با ساخت پیج اینستاگرام و تغییر کاربری به پیج بیزینس اکانت ف از امکاناتی جذاب و کاربردی بر خوردار می شوید ؛ که عبارتند از :

 • دکمه تماس با من (contact) در بخش Homepage
 • ابزار آمار و آنالیز پیج ( insights )
 • امکان قرار دادن لینک در استوری
 • سفارش تبلیغات به اینستاگرام ( instagram ads )

محدودیت های پیج تجاری اینستاگرام

پیج های تجاری یا بیزینسی اینستاگرام محدودیت هایی نیز دارند که دو تا از عمده محدودیت های پیج تجاری را برایتان بر می شماریم.

 • عدم خصوصی ( Private ) شدن پیج

از آنجایی که اکانت های تجاری سعی در دیده شدن دارند قاعدتا نیازی به خصوصی شدن ندارند. البته در مواقعی که از روش های بالا بردن فالوور استفاده می کنند یا به هر دلیل شخصی ، می توانند اکانت خود را به اکانت شخصی باز گردانده و حالت خصوصی را فعال کنند.

 • عدم اتصال اکانت به چند حساب فیسبوک

در مواقعی که کسب و کار شما نیاز به اتصال پیج اینستاگرام به اکانت های فیس بوک دارد، با پیج تجاری نمی توانید به چند اکانت فیس بوک متصل شوید. ( در صورتی که با شرایط کم بودن کاربران فارسی ، به این امر نیاز داشته باشید ). با یک پیج تجاری یا بیزینس اکانت تنها به 1 حساب فیس بوک می توانید متصل شوید.

شناخت بهتر و کار با ابزار insights اینستاگرام

هر کسب و کاری برای پیشرفت و بالا بردن کیفیت خود، نیاز به شناخت مشتری ها و کاربران خود دارد. هر چقدر کاربران با کسب و کار شما بیشتر تعامل داشته باشند، کسب و کار شما مسیر پیشرفت را بهتر خواهد پیمود. برای این امر هر کسب و کار باید بتواند مشتریان خود را بشناسد. علایق آنها را درک کند و در کل، رفتار آن‌ها را ببیند. و بر اساس رفتار مشتریان، تغییر ایجاد کند. پی بردن به رفتار مشتری از حائز اهمیت ترین بخش های بیزینس یک مجموعه است. در پیج بیزینسی اینستاگرام شما می توانید از ابزار insights اینستاگرام برای زیر نظر گرفتن رفتار کاربران خود ، استفاده کنید.

برای استفاده از هر ابزار باید امکانات و نحوه کار با آن را بلد باشیم. insights اینستاگرام شامل قسمت هایی برای نشان دادن رفتار کاربر به ما می باشد. ریچ و ایمپرشن از مهم ترین آمار هایی هستند که اینستاگرام به ما می دهد. ما باید از این آمار استفاده کنیم. و در جهت بهبود پیج خود تلاش کنیم.

آمار هایی که insights اکانت اینستاگرام به شما می دهد

 • ریچ ( reach ) و ایمپرشن ( Impression )
 • نجوه ورود کاربران به پیج بازدید از پست شما ( هشتگ ، ارسال از طریق مخاطبین ، صفحه اصلی ، اکسپلور و… )
 • محل زندگی یا لوکیشن کاربران و دنبال کنندگان شما
 • مقایسه سن دنبال کنندگان شما
 • جنسیت فالوور ها
 • تعداد کسانی که شما را آنفالو کرده اند.
 • کسانی که با استفاده از لینک وبسایت شما در بیو پیج ، وارد وبسایت شده اند.
 • آمار دفعات مشاهده پروفایل اکانت شما
 • آمار دفعات سیو یا Bookmark کردن پست شما توسط کاربران

ایمپرشن و ریچ در اینستاگرام چیست ؟
ایمپرشن و ریچ در اینستاگرام چیست ؟
5/5 - (3 امتیاز)
پشتیبانی زیفا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *