معرفی ربات نظرسنجی تلگرام

معرفی ربات نظرسنجی تلگرام

امروزه برنامه تلگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی در کشور ما شناخته می شود که با امکانات فوق العاده خود ، کاربران بسیاری را به خود جذب کرده است. یکی از مهمترین قابلیت های تلگرام ، ساخت نظرسنجی در آن می باشد. اگر چرخی در گروه ها یا کانال های تلگرامی زده باشید حتما با پست هایی رو به رو شده اید که در آن کاربران می توانند نظرات خود را به اشتراک بگذارند. ربات نظرسنجی تلگرام همانند ربات لایک تلگرام توسط خود شرکت تلگرام توسعه داده شده است و رمزنگاری های صورت گرفته در آن امنیت رای گیری را به بالاترین حد ممکن رسانده است.

 

اگر یک گروه یا کانال اختصاصی دارید و تمایل دارید نظر کاربران را در خصوص مسائل خاصی بدانید این ربات بهترین انتخاب برای شما می باشد. می‌توانید برای میزان رضایت کاربران از گروه یا کانال تلگرام خود یک نظر سنجی بسازید یا یک رای گیری در رابطه با سبک پست‌های مختلف ارسالی تهیه و منتشر کنید.

در ابتدا باید اشاره کرد دو نوع نظرسنجی در تلگرام وجود دارد. نخست نظرسنجی با استفاده از شکلک ها می باشد که کاربر رای خود را با توجه به ایموجی مورد نظر بیان می کند. برای این نظرسنجی می توانید از ربات لایک تلگرام استفاده کنید. تنها مزیت این نوع نظرسنجی ، امکان استفاده از فیلم و عکس به جای متن نظرسنجی می باشد.

برای ساخت پست های نظرسنجی نیز دو روش مختلف وجود دارد. روش ساده تر و راحت تر ، در اخرین بروزرسانی های تلگرام به آن افزوده شده است. برای این کار نیاز است تا بر روی دکمه پیوست (گیره) در کنار نوارتایپ بزنید و از میان گزینه های نمایش داده شده Poll را انتخاب کنید. در مرحله بعدی و در کادر نمایش داده شده ، متن سوال خود را بنویسید. حالا نوبت تعیین کردن گزینه های نظرسنجی می باشد. در این روش حداکثر 10 گزینه می توانید وارد کنید. پس از نوشتن گزینه ها Create را انتخاب کنید تا نظرسنجی شما ارسال شود.

 

معرفی ربات نظرسنجی تلگرام

 

ساخت نظرسنجی با ربات نظرسنجی تلگرام

برای ساخت نظرسنجی با این ربات نیاز به راه اندازی آن دارید. برای این کار به آدرس ربات Vote@ رفته و Start را بزنید تا ربات شروع به کار کند. همانطور که می بینید با دو گزینه Public و Anonymous رو به رو هستید. در صورت انتخاب گزینه Public (عمومی)  همه ی شرکت کنندگان می توانند رای هر شخص را مشاهده کنند. به صورتی که زیر نتایج هر گزینه ، نشان داده خواهد شد که کدام کاربران آن را انتخاب کرده اند. اما گزینه Anonymous بر خلاف گزینه قبلی عمل می کند و هیچ اطلاعاتی از رای دهندگان در اختیار کاربران دیگر قرار نمی گیرد.

 

معرفی ربات نظرسنجی تلگرام

 

سپس باید متن نظرسنجی خود را وارد کنید. در این مرحله امکان ارسال عکس یا فیلم وجود ندارد و سوال تنها به صورت متن ارسال خواهد شد. در مرحله بعدی باید گزینه ها را وارد کنید که نظرسنجی ها حداقل دارای دو گزینه می باشند. برای این کار گزینه ها را تک تک نوشته و ارسال کنید و در پایان done/ را بزنید. حالا نظرسنجی شما با متن و گزینه های مشخص شده آماده استفاده می باشد.

 

برای ارسال نظرسنجی ، گزینه Publishpoll را لمس کنید و صفحه چت مورد نظر خود را انتخاب نمایید تا نظرسنجی ارسال شود. لازم به ذکر است که هر کاربر تنها یک بار می تواند نظرش را ثبت کند و در دفعات بعدی ، رای قبلی بروز رسانی خواهد شد. گزینه  Update Results نتایج نظرسنجی شما را بروز خواهد کرد. Delete برای حذف کامل پست و انتخاب گزینه Close موجب از بین رفتن امکان رای گیری و خاتمه آن خواهد شد که بعدا می توانید دوباره آن را باز کنید. این ربات نتایج را به صورت درصدی و زیر هم نمایش می دهد. برخلاف ربات لایک ، در این ربات می توانید از نوشته ها در دکمه های نظرسنجی استفاده کنید. همچنین با فوروارد نظرسنجی به دیگر چت ها ، دکمه ها فوروارد نخواهند شد.

 


معرفی ربات نظرسنجی تلگرام

معرفی ربات نظرسنجی تلگرام

3.7/5 - (3 امتیاز)
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *